Оперативне командування “Північ” замішано у скандалі з опитуванням “про перемовини” з ОРДЛО

Таку сенсаційну заяву опублікував у себе на сторінці відомий журналіст та головний редактор “Цензор. НЕТ” Юрій Бутусов та сайт фонду “Повернись живим”. Пан Бутусов зазначив, що керівник Генерального штабу Руслан Хомчак скасував розпорядження екс-начальника Генштабу Віктора Муженка та ОК “Північ” про проведення опитування військовослужбовців на фронті щодо можливих переговорів з “ДНР-ЛНР”. Обидва джерела також виклали і скріншоти з текстом розпорядження.

У документах вказується, що “командирам військових частин організувати та провести вивчення серед особового складу ставлення військовослужбовців стосовно можливих перемовин з “ДНР”/”ЛНР” та в термін до 16:00 24.05.2019 через управління морально-психологічного забезпечення (доповісти. – Ред.) аналіз вивчення даного питання та можливі наслідки зазначеного”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За попередньою інформацією, документ був підписаний та набрав чинності 18 травня 2019 року.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський призначив нового начальника Генерального штабу ЗСУ. Колишнього НГШ, генерала армії Віктора Муженко, змінив генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Руслан Хомчак. Фото Міністерства оборони України

Також на сторінці оперативного командування “Північ” у фейсбуці з’явилося роз’яснення стосовно цієї ситуації. Там запевняють – розпорядження скасоване, а відомство проводить перевірку.

Щодо інформації, яка поширена у ЗМІ та соціальних мережах стосовно опитування щодо відношення військовослужбовців до незаконних збройних формувань, які знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

Зазначена в документі інформація мала на меті створення прогнозування можливих ризиків для громадян України та військовослужбовців Збройних Сил України та втілення упереджувальних заходів на майбутнє, щодо захисту цивільного населення. Втім в документі, який наразі втратив юридичну силу та скасований, допущено викривлення інформації, яка мала бути направлена на усіх громадян України без виключення і не мала містити залучення військовослужбовців.

В оперативному командуванні “Північ” з даного приводу призначено службову перевірку.

Нагадаємо, що військовослужбовці Збройних Сил України не ведуть перемовин із незаконними збройними формуваннями та не беруть участі у політичних акціях“.

Також Юрій Бутусов інформує – йому вдалося поспілкуватися з приводу цього інциденту з міністром оборони Степан Полтораком, який 23-го травня робив представлення нового головнокомандувача – начальника Генштабу Руслана Хомчака.

За його словами, військова служба правопорядку за зверненням Хомчака розпочала службове розслідування про інцидент, коли командування ОК “Північ” на виконання Плану завдань екс-начальника ГШ Муженко, розіслало у військові частини опитування на тему проведення переговорів з “ДНР-ЛНР”. Предмет розслідування – чому було написано таке розпорядження, хто писав, хто розіслав. Після проведення розслідування ВСП, підуть офіційні рішення і заява керівництва Генштабу, – пише Бутусов на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)