Ігор Коломойський вважає, що в Україні варто оголосити дефолт за грецьким зразком

Олігарх Ігор Коломойський вважає, що Україні слід оголосити дефолт. Про це він заявив у інтерв’ю відомому британському виданню Financial Times. Варто зазначити, що на сайті видання цей матеріал перебуває у топ-3 тих, які читають найбільше, попри те, що стаття доступна лише за передплатою.

На думку бізнесмена, Україні слід наслідувати приклад Греції, яка у 2015 році стала першою розвиненою країною, що не змогла повернути кредит МВФ, хоча відмова від співпраці була тимчасовою, пише газета. Коломойський переконаний, що Києву не слід боятися дефолту. Він зазначив, що Аргентина багато разів зазнавала дефолту, але її борги були реструктуровані і у країни «все нормально».

Олігарх зазначив, що якщо президент Володимир Зеленський буде прислухатися до Заходу, то його чекають такі ж низькі рейтинги, як у екс-президента Петра Порошенка.

Цей матеріал вже прокоментували екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та радник президента Дмитро Разумков. Перший зауважив, що не існує альтернативи, аніж співпраця із Міжнародним валютним фондом.

Арсеній Яценюк. Фото з особистої сторінки

Дефолт – це клінічна смерть економіки. Важливо, щоб президент Зеленський сформував свою економічну програму та програму з Міжнародним валютним фондом.

МВФ – це не благодійна організація. І коли кажуть, що МВФ чогось вимагає, – МВФ нічого не вимагає. Міжнародний валютний фонд дає гроші під 1%, на відміну від зовнішніх ринків, де ми беремо під 9-10%. На кожних 10 мільярдах доларів запозичень країна економить близько 1 мільярда доларів на рік. Це ті кошти, які ми відправляємо на армію, соціальний захист, капітальне відновлення країни.

Для мене іншої альтернативи, аніж програма з Міжнародним валютним фондом, немає. Якщо у президента Зеленського є альтернатива – нехай її покаже.

А от Дмитро Разумков досить туманно висловився стосовно місії МВФ в Україні.

Дмитро Разумков, фото з власної сторінки у фейсбуці

Що стосується виключно моєї власної думки, то я вважаю, що це малоефективний шлях і навряд чи Україна зможе по ньому йти. 

Місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні 21 травня. Представник МВФ в Україні Йост Люнгман заявляв, що місія перебуватиме в Україні два тижні й оцінюватиме виконання поточної програми співпраці з фондом, зазначає видання “Радіо Свобода“.

Водночас у прес-службі МВФ запевнили, що експерти Міжнародного валютного фонду «продовжують зустрічі з представниками влади України». Також це непрямо підтвердив і радник Зеленського Дмитро Разумков під час прес-конференції у “Інтерфакс-Україна”. Він зауважив, що 28 травня відбудеться зустріч президента із представниками місії.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *