Версії: хто фінансує Ігоря Смешка?

Політична партія екс-кандидата в президенти Ігоря Смешка “Сила і Честь”, яка зібралася на позачергові вибори у Верховну Раду 2019, заручилася підтримкою відразу декількох вельми впливових спонсорів.

Таку інформацію оприлюднили в Telegram-каналі Shadow Anonymous, який спеціалізується на інсайдах у сферах діяльності олігархів. Так, зазначається: “Акціонери, що вклалися у Смешка, це колишній глава митниці від комуністів Ігор Калетник, власник “Індустріальної групи” Віталій Гайдук, багаторічний бізнес-партнер Смешка Володимир Сацюк  та власник торгової марки “Наша Ряба” Юрій Косюк“.

Відзначається, що “контрольний пакет акцій” знаходиться у Калетника і Гайдука, інші вдовольняються роллю міноритаріїв.

Пропозиції йти від партії по мажоритарці надходять і колишнім депутатам кучмівського блоку «За ЄдУ», а також відставним військовим з числа місцевих бізнесменів, йдеться у тексті повідомлення.

Зарубіжні експерти здивовані несподівано високим рейтингом Смешка, та розслідувачі пояснюють це так: “класична операція спецслужб США щодо проведення в перелік рейтингових політиків свого “агента впливу” за гроші втікачів, які перебувають в РФ під контролем спецслужб”.

Ігор Смешко – “темна конячка” нинішньої парламентської кампанії

Також Ігор Калетник розраховує, щоб і його батько, ректор Вінницького аграрного університету, зміг потрапити на губернаторський пост в області. Варто зауважити, що Юрій Косюк недовгий час пропрацював заступником голови АП Петра Порошенка. Тож, “за допомогою зв’язків Смешка в американському істеблішменті хоче вирішити свої фінансові проблеми і нівелювати в очах Заходу близькі стосунки з Порошенком”, говорять розслідувачі.

Також зауважимо, що очолив виборчий штаб Ігоря Смешка журналіст Дмитро Гордон, який займався піаром політика під час його президентської кампанії.

Три найскандальніші факти про Смешка:

  • У 2000 році СБУ порушила щодо Ігоря Смешка кримінальну справу за ст. 56, діючого тоді КК (зрада батьківщині у формі шпигунства). Як виявилося, працюючи військовим, військово-морським і військово-повітряним аташе з питань оборони України в США з 1992 по 1995 рік Смешко був завербований спецслужбами США в якості так званого “агента впливу”, вважає видання “Обозреватель“.
  • Призначення на посаду глави СБУ відбулося вже при голові адміністрації президента, кумові президента РФ Володимира Путіна Віктору Медведчуку, коли майже всі ключові вищі призначення в Україні узгоджувалися в адміністрацією глави Кремля.
  • Існує версія, що саме Ігор Смешко був причетний до отруєння третього президента України Віктора Ющенка. Правда, в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону колишній начальник СБУ зізнався, що якби він поставив собі за мету отруїти політика, то вона була би доведена до кінця.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *