У Єдиному судовому реєстрі оприлюднили подробиці справи Бакшуна-Горбатова

Стали відомі обставини правопорушення, скоєння якого інкримінують двом чернігівським бізнесменам – депутату та голові земельної комісії Чернігівської міської ради Івану Бакшуну та відстороненому директору КП “Чернігівбудінвест” Валерію Горбатову. 3 червня на порталі Єдиного державного реєстру судових рішень оприлюднена ухвала суду по цій справі, коли був обраний запобіжний захід у Печерському райсуді м. Києва.

Під час досудового розслідування встановлено, 09.01.2019 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено) в приміщенні КП «Чернігівбудінвест», за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 263, директор ТОВ «Титан білдінг» (у відкритих джерелах є згадка, що це Денис Новіков) зустрівся з директором КП «Чернігівбудінвест», який діючи за попередньою змовою депутатом Чернігівської міської ради та головою постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Чернігівської міської ради, висловив незаконну вимогу директору ТОВ “Титан білдінг” про надання ним двом чернігівцям неправомірної вигоди у розмірі 30 000 (тридцять тисяч) доларів США за надання в користування земельної ділянки для будівництва ТОВ «Титан білдінг» багатоквартирного житлового будинку на території міста Чернігова, а також подальше погодження та надання необхідних дозвільних землевпорядних документів.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в подальшому у ході телефонної розмови керівник комунального підприємства, діючи за попередньою змовою з головою комісії, повідомив підприємцю, що загальна сума неправомірної вигоди, яку необхідно передати двом чернігівцям за вчинення ними вищезазначених дій становить 50 000 (п’ятдесят тисяч) доларів США, з яких половину необхідно надати до фактичної передачі земельної ділянки у користування, безпосередньо при підписанні договору про спільну діяльність між КП «Чернігівбудінвест» та створеним у подальшому забудовником підприємством. 05.03.2019 року , на виконання вищезазначеної вказівки керівник КП та забудовник спільно зареєстрували новий суб`єкт господарювання – ТОВ «Будівельна компанія «МассаниЖитлоБуд», засновником та директором якого є останній.

15.05.2019 року о 13 год. 20 хв., перебуваючи у приміщенні кафе «PregoCafe» за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 27, чернігівський депутат, діючи за попередньою змовою з директором КП, з метою особистого незаконного збагачення одержав від забудовника неправомірну вигоду у розмірі 25 000 (двадцять п`ять тисяч) доларів США (згідно офіційного курсу Національного банку України станом на 15.05.2019 року становило 659 150 (шістсот п`ятдесят дев`ять тисяч сто п`ятдесят) гривень) за підписання договору про спільну діяльність між КП «Чернігівбудінвест» та ТОВ «Будівельна компанія «МассаниЖитлоБуд» та подальше надання в користування земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку на території міста Чернігова.

Під час цієї зустрічі голова земельної комісії передав забудовнику підписаний договір про спільну діяльність між КП «Чернігівбудінвест» та ТОВ «Будівельна компанія «МассаниЖитлоБуд».

Як відомо, 15 травня, обох фігурантів справи затримали слідчі ДБР. Потім Іван Бакшун прокоментував публічно своє затримання, мовляв, слідство уже розставить на свої місця. Також 17 травня обом підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді застави. Зокрема, у 650 тисяч гривень для депутата Чернігівської міськради Івана Бакшуна. А от застава для відстороненого директора КП “Чернігівбуднвест” Валерія Горбатова буде дещо меншою – у 570 тис грн. 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *