Менеджмент ПриватБанку: справа у суді проти РФ щодо втрат в Криму – на завершальній стадії

ПриватБанк оцінює свої втрати внаслідок анексії Криму в $9 млрд, сказала заступник голови правління банку Галина Пахачук в інтерв’ю виданню “НВ.Бізнес”, оприлюдненому 6 червня.

Позов подано на суму понад $1 млрд (до інвестиційного арбітражу в Гаагу щодо активів у Криму – ред.). Але якщо загалом оцінити втрати, то я вважаю, що банк втратив понад $9 млрд – це валютна позиція, це кредити“, – повідомила Галина Пахачук.

Банкір нагадала, що банк уже виграв справу по суті в інвестиційному арбітражі проти Росії: в лютому 2019 року ухвалено проміжне рішення, і процес підійшов до завершення та оцінки економічних збитків, завданих Росією.

Серед інших проблем заступник голови правління ПриватБанку назвала борг компаній, ймовірно, підконтрольних колишнім власникам банкам, що сягнув 240 млрд грн у гривневому еквіваленті, з яких 212 млрд грн підтверджено аудиторським висновком, плюс відсотки, які нараховані, але не отримані. І відповідно, коли зростає курс, збільшується і зобов’язання по валютній позиції.

Галина Пахачук. Фото – Новое время. Бизнес

Коментуючи вплив останніх судових рішень, ухвалених на користь екс-власників банку, Пахачук зазначила, що “цей інформаційний фон мав певне значення у квітні і травні”.

На “судовий” інформаційний фон реагували далеко не всі – за ці два місяці був відплив ресурсів, переважно в іноземній валюті. Клієнти, які тримали валюту для збереження, першими реагують на можливі коливання валютного ринку і переводять свої активи з банку в сейф. За два місяці ці клієнти забрали з банку близько $137 млн і EUR27 млн“, – сказала заступник голови правління.

Тому топ-менеджер радить українським політикам і чиновникам дуже виважено підходити до того, що вони говорять про найбільший банк країни. Для наочності масштабів банку вона наводить одну цифру – за рік тільки готівкою там проводять виплати на рівні чотирикратної грошової маси країни.
За минулий рік – це 1 трильйон 800 мільярдів гривень. Якщо порівнювати з показниками Держказначейства України, то банк на готівковому рахунку має більше.

Згідно із загальними резервними вимогами до банку, на його коррахунку має бути 10-12 млрд грн, плюс у касі, банкоматах і сховищі також 12 млрд. 24 мільярди – це той кеш, який забезпечує виплати нашим клієнтам.

Водночас вона уточнила, що за травень-початок червня весь бізнес повернувся на рахунок банку.

Також нині менеджмент банку веде близько 600 справ проти колишніх власників, де сама фінустанова та держава в особі Національного банку і Міністерства фінансів намагаються достукатися до судів всіх юрисдикцій, де б можна було домогтися справедливості. Є менш знакові – їх 4800, а в цілому, якщо враховувати наших роздрібних клієнтів – 238 тисяч судових процесів, тобто це фактично 60% судових позовів всієї банківської системи за різними спорах.

Перший з наших ключових проблемних портфелів – корпоративні кредити, переоформлені при колишніх власників на «компанії-одноденки», лізинг, АЗС і нафтобази, кіпрська філія, корпоративні зобов’язання, дебіторська заборгованість і гарантії. Кожен день всі ці портфелі збільшують збитки, – зауважує Галина Пахачук.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) посідав 1-ше місце серед 77 банків.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *