Філарет відмовився приймати Томос

Про це він заявив  на форумі української інтелігенції “За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат!”.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет повідомив, що не приймає Томос, оскільки до отримання не був ознайомлений з його змістом.

«Цей Томос ми не приймаємо, тому що ми не знали змісту Томосу, який нам дали. Якби ми знали зміст, то 15 грудня то не голосували б за автокефалію. Бо нам не потрібно переходити з однієї залежності під іншу. Московський патріархат служить інтересам Москви, ПЦУ служить грекам. А хто служитиме Україні?», — вважає ієрарх.

Почесний патріарх Фларет. Фото зособистої сторінки у фейсбуці

Почесний патріарх уточнив, що планує скликати помісний собор Української православної церкви Київського патріархату, а не ПЦУ. На якому якраз планує скасувати рішення собору від 15 грудня 2018-го.

Значить, він для нас не є обов’язковим. Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Собор ми скликаємо на 20 червня, — сказав Філарет.

Митрополит ПЦУ Єпіфаній. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Також почесний патріарх звинувачує предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія у залежності від Вселенського патріархату.

Епіфаній — слуга Вселенського патріарха. Поставив грека вікарним єпископом, щоб він спостерігав і передавав інформацію Вселенському патріарху, щоб передавав вказівки через нього що робити, — сказав Філарет.

Він додав, що “так звана ПЦУ служить інтересам греків”, – пише ВВС.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *