Про дідуся ONUKA знімуть фільм (Фото)

Про співачку ONUKA та її дідуся – знаменитого чернігівського майстра народних інструментів та музиканта Олександра Шльончика  знімуть фільм для телеканалу UA:Чернігів.

Про це повідомив зі своєї сторінки у фейсбуці телеведучий каналу та шоумен Іван Матвєєв. Також він опублікував кілька світлин зі знімального майданчика. По фото помітно, що є кілька локацій – у будинку подружжя Шльончиків, у музеї історії Лісковиці, в самому місті Чернігові.

Відомий майстр пішов у 87 років  у 2008-му. Окрім Наталії Жижченко, також мав й онука-музиканта – Олександра Жижченко, який виступав разом із сестрою Наталею.

Відповідно до вікіпедії, Олександр Шльончик народився у Чернігові у родині робітника. Воював у німецько-радянській війні, де був захоплений у полон та втік із полону. Брав участь у повоєнній відбудові Чернігова.

Мешкаючи на Поліссі, займався відродженням і вдосконаленням фольклорних духових інструментів цього регіону та України в цілому, а також Литви, Молдови, Білорусі, Комі т. ін. Протягом понад 30 років працював на Чернігівській фабриці музичних інструментів.

Майстрував усі види дерев’яних духових інструментів (сопілки, джоломиги, фрілки, фуяри, ребра, кувиці, свирилі, наї, окарини), струнні щипкові (гуслі, мандоліни, домри), гітари, ударні (ксилофон), перкусію (тріскачки, коробочки, деркач і т. ін.). Реставрував практично усі види музичних інструментів. Найяскравішим прикладом є реставрація торбана, що належав Тарасу Шевченку.

Олександр Шльончик не лише виготовляв музичні інструменти, а й конструював їх. Він є автором родини кувиць із самостійною підстройкою, родин дерев’яних окарин, сопілок, ансамблів ріжків, очеретин, суремок, бандури для підлітків, самовчителя гри на бандурі.

Експозиція, присвячена народним інструментам у Музеї історії Лісковиці в Чернігові. Фото Івана Матвєєва

Нагороджений низкою відзнак. Його бандура-прима (1965) та концертні цимбали (1967) удостоєні золотих медалей Виставки досягнень народного господарства СРСР.

Інструменти Шльончика звучать по всьому світу та брали участь у виставках в Україні і закордоном. Його інструменти використовували численні фольклорні музиканти і колективи, серед яких ВІА «Пісняри».

Онука розповідає про дідуся. Фото Івана Матвєєва

Серед учнів Олександра Шльончика — талановитий майстер музичних інструментів Олександр Бешун.

Нагадаємо, що раніше співачка показувала фото з бабусею. Та своє спільне з чоловіком тату.

Варто зауважити, що в Чернігові намітився тренд щодо фільмів про яскравих знаменитостей. У травні глядачам презентували кіно про Михайла Коцюбинського “Таємниця“.

Іван Матвєєв та ONUKA

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *