Безкоштовної діагностики для пацієнта не буде  

Кабінет міністрів України провалив реалізацію програми «Безкоштовна діагностика», яка є частиною другого етапу медичної реформи в Україні. Про це повідомляє заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко. Цю думку оприлюднила прес-служба держслужбовця.

З 1 липня 2019 року держава, через Національну службу здоров’я, повинна була розпочати оплату 54 діагностичних процедур. Це аналізи, рентген, УЗД, ЕКГ, мамографія (дослідження молочних залоз), ехокардіографія (дослідження серця), а також інші дослідження та тести.

Тобто з наступного місяця, у разі потреби, проведення діагностичних процедур, за направленням лікаря первинної ланки (терапевти, педіатри, сімейні лікарі) вартість цих досліджень мала б компенсуватись медичним закладам з державного бюджету. Для цього передбачено 2 млрд. грн.

Ірина Сисоєнко повідомила, що на засіданні Уряду 12 червня 2019 року, з 2 мільярдів гривень, що були передбачені в державному бюджетi на оплату пацiєнтам УЗД діагностики, мамографії, 5 видів рентгенгену, біопсіі, 12 видів аналізів, 1 мільярд забрали та перенаправили на первинну ланку. За словами Сисоєнко, це означає, що Уряд ганебно не виконує та порушує закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який вона відстояла в стінах парламенту і який має реалізувати ст. 49 Конституції України про безоплатну для людей, але оплатну для держави медичну допомогу!

Це означає, що люди і далі будуть продовжувати платити з власної кишені, за всі діагностичні послуги в районних і міських лікарнях, як це відбувається завжди. Ось таке “Лідерство”, та ось така “Відповідальність”», – заявила Ірина Сисоєнко.

«Закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” є тим, який потрібно професійно виконувати і тоді люди побачать зовсім іншу суть медичної реформи, а те, що відбувається зараз в українських лікарнях – це бездіяльність та безвідповідальність діючого Уряду», вважає Ірина Сисоєнко.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *