Спека минулого тижня побила сторічний рекорд і не збавлятиме обертів

Погода цього тижня побила рекорди цілого століття. Аж чотири найтепліші ночі за всю історію метеоспостережень пережили кияни, повідомляє ТСН.Тиждень.

Та й по цілій Україні початок літа вже обігнав усі кліматичні норми майже на 10 градусів і тяжіє у бік +40.

До речі, як повідомляє Чернігівський обласний центр з гідрометеорології ,15 червня у Чернігові зафіксований абсолютний максимум температури повітря та склав  +31,7º.

До цього найвищим показником вважалася температура повітря +31,3º, яка утримувалася з 1972 року.

Українці не єдині, хто потерпає від африканської спеки. Північ Литви не знає, куди подітися від своїх рекордних +36 градусів тепла. Але така погода найчастіше накликає біду у вигляді шквалів, градів, ураганів. Це наслідок зустрічі двох фронтів – холодного і теплого. Дніпропетровщина відчула на собі цей раптовий удар. Ураган валив дерева, рекламні щити прямо на людей.

Європу накрило градами – діаметр льодяників досягав 14 сантиметрів. Такі опади відчули на собі Словеня, Хорватія, Італія, Польща та Німеччина. Крижані кулі, схожі на тенісні м’ячі, відскакували од землі на кілька метрів. А деякі вибухали, мов гранати. В Італії лід зішкрібали із землі лопатами.

І рекорди вже не десятиліття, а цілого століття погода побила цього тижня. Аж чотири найтепліші ночі за всю історію метеоспостережень пережили кияни. Та й по цілій Україні початок літа вже обігнав усі кліматичні норми майже на 10 градусів, і тяжіє кудись у бік +40. То до чого готуватись – у сюжеті.

Синоптики попереджають про локальні грози по всьому Заходу України – від Ужгорода аж до Житомирщини та Вінниччини. А в четвер дощі дістануться і Півночі.

Температура повітря й далі спопелятиме землю. На Заході – відносно лагідні +27. На Півночі, Сході й у Центрі +31. На Півдні найспекотніше – до +33. А жителям Дніпропетровщини та Запоріжжя слід готуватися до сонячного удару в другій половині тижня – від +34 градусів і вище.

І головна порада медиків у таку жароту – менше кави та більше води.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *