На Чернігівщині є чим діагностувати гепатит

Гепатит – загальна назва гострих та хронічних інфекційних запальних захворювань печінки. І саме гепатити B і С – два основних типи, що є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

На Чернігівщині всі сімейні лікарі забезпечені сучасними експрес-тестами для діагностики гепатитів. Закуплені вони за кошти Національної служби здоров’я Україні. На цьому наголосила Барбара Сіваткіна, головний позаштатний фахівець із сімейної медицини Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА. Втім експрес-тест дає тільки попередній результат. Більш детальне обстеження пацієнт проходить у лікаря-інфекціоніста, до якого його спрямовує сімейний лікар.

Щороку в Україні на вірусні гепатити захворює від 11 до 14 тисяч осіб. Проте це лише наближені цифри. Більш ясну картину розуміння масштабу захворюваності на гепатити може дати Єдиний реєстр хворих на гепатит. За його даними можна було б вести розмову про потребу в ліках і реальні цифри необхідного фінансування. Функціонування такого реєстру дало б розуміння про реальний рівень захворюваності на гепатити та потребу в лікарських засобах, а відтак і в коштах, які необхідні для лікування. В Україні досягнуто значний прогрес у лікуванні пацієнтів із гепатитом С, зараз його можна вважати виліковним захворюванням.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *