Чи стане «Феофанія» народною лікарнею?

В Україні черговий скандал. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету більшістю підтримав законопроект, який виводить з-під дії закону про медичні гарантії установи Національної медичної академії наук України (НАМНУ) і Державного управління справами (наприклад, добре відому всім клінічну лікарню “Феофанію”). Тобто для цих установ хочуть зберегти окремі рядки в бюджеті, окремий “ресурс” для “своїх”. Про цьому акцентувала увагу  19 червня на своїй сторінці у «Фейсбук» в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Автори законопроекту — депутати Костянтин Іщейкін (БПП), Ігор Молоток (Воля народу), Олександр Горбунов, Володимир Шкварилюк (обидва — Народний Фронт) та Іван Крулько (Батьківщина). http://tiny.cc/bj4l5y.

За словами очільника української системи охорони здоров’я, спочатку народні обранці  блискавично відреагували на заяву міністерства про співпрацю зі створення єдиного медичного простору, створивши цей законопроект. http://bit.ly/2Xn5E1T. А зараз — всіляко його “проштовхують” та нагло продовжують боротися за можливість окремих каст ексклюзивно лікуватися.

Міністерство охорони здоров’я  категорично не підтримує таке рішення, зазначила Уляна Супрун. А також додала,  що українці самостійно мають обирати, де лікуватися, а не депутати. Неприпустимо, коли кілька людей, які прагнуть зберегти статус кво та свої нажиті привілеї, вирішують де і хто може отримувати медичні послуги.

Клінічна лікарня “Феофанія”

“Наслідком  трансформації системи охорони здоров’я, яку ми робимо, в Україні буде створений єдиний медичний простір. Відомчі медичні заклади, в тому числі і клінічна лікарня Феофанія та заклади НАМНУ, мають бути доступні кожному громадянину, незалежно від статусу, посади чи зв’язків. Ці лікарні мають перейти на роботу за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”, – зазначила пані Супрун.

Пацієнт має вільно обирати медзаклад, у якому хоче лікуватися, а Національна служба охорони здоров’я України оплачувати надані йому послуги. В Україні повинна існувати здорова конкуренція за пацієнта та однакові правила для всіх.

Автори законопроекту хочуть, щоб Феофанія та інші відомчі заклади жили на окремому фінансуванні — у них вливалися мільйони гривень платників податків, але отримати медичні послуги могли лише “обрані”.

У 2017 Верховна Рада підтримала трансформацію системи охорони здоров’я, якої українці чекали десятиліттями. Тепер же Верховна Рада може ухвалити законопроект, який перекреслює ключові принципи цих змін — прозорість, рівність та пацієнтоорієнтованість.

Цей законопроект можуть протиснути до сесійної зали ще до парламентських виборів. Голосування за нього покаже, чи дійсно депутати готові поставити на перше місце інтереси українців і відмовитися від совєцьких пережитків, таких, як закриті лікарні для чиновників, депутатів чи членів уряду.

 

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *