Як “гроші підуть за пацієнтом” на Чернігівщині

Як визначатиметься обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються із державного бюджету на базі єдиних тарифів. Про це йшлося на нараді-семінарі, який відбувся для голів Госпітальних рад госпітальних округів, керівників обласних і міських структурних підрозділів системи охорони здоров’я, головних лікарів багатопрофільних лікарняних закладів Києва, Київської, Чернігівської та Черкаської областей. Захід відбувся 20 червня в Києві.

Як зазначила в.о. Міністра з охорони здоров’я Уляна Супрун,  програма медичних гарантій існуватиме у якості бюджетної програми для сплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених відповідним законом за кількома напрямами, в тому числі дітям до 16 років.

Так у ході її впровадження буде змінюватися механізм фінансування надання медичної допомоги громадянам. Наприклад, замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання медичних закладів, в межах цієї програми буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів згідно з договорами з Національною службою здоров’я за сталим принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Тож  держава бере на себе чіткі зобов’язання щодо фінансування медичних послуг. Бюджет починають розподіляти за медичними послугами, необхідними пацієнтам, на рівних для всіх громадян умовах. Пакет медичної допомоги, гарантований державою, визначатимуть, виходячи з пріоритетів охорони здоров’я в Україні в обсязі можливостей державного фінансування.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк та голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко зазначили, що державний гарантований пакет медичної допомоги (програма медичних гарантій) міститиме доволі широкий спектр амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, а також лікарських засобів. Вартість відповідних послуг буде повністю оплачена Національною службою здоров’я України. Згідно із законом, ухваленим Верховною Радою, існуватиме перелік медичних послуг, які повністю оплачуватиме держава. Конкретний список буде формуватися щороку, виходячи з потреб населення в медичному обслуговуванні, пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я та обсягу доступних коштів у Державному бюджеті. Так послуги екстреної, первинної, амбулаторної, госпітальної та паліативної допомоги будуть фінансовані державою в межах програми медичних гарантій. Самостійно пацієнтам доведеться сплачувати за такі послуги, як неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина тощо.

Як “гроші підуть за пацієнтом” на Чернігівщині
3.2 (63.33%) 6 vote[s]

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *