Біля Одеси очистилося море: фахівці провели дослідження

Експерти обстежили Чорне море поблизу Одеси з метою з’ясувати, чи очистилася вода від водоростей, які розрослися два тижні тому. Офіційних результатів досліджень іще нема, але фахівці запевняють, що купатися можна, повідомляє ТСН.

Від Лузанівки до Золотого берега лаборанти обстежують море на човнах, на кожній ділянці воду забирають тричі – на глибині 5 метрів, біля поверхні та впритул до берега. “Море очистилося”, – констатують вони. Ще 10 днів тому море біля курортної Одеси нагадувало смердючу рідину смарагдового кольору – водорості “нодулярії” вкривали сотні квадратних кілометрів прибережної акваторії.

“Це пов’язано з тим, що початок червня був аномально спекотним, у нас пройшли сильні зливи, в море потрапила маса органіки – і ці водорості виросли. У нас такі ситуації зазвичай бувають у серпні”, – каже фахівець одеського обласного лабораторного центру МОЗ Олена Варецька.

У супроводі журналістів фахівці лабораторного центру перевіряли, чи очистилося Чорне море від водоростей, які розрослися на ньому два тижні тому. Проінспектували усі пляжі, відібрали понад сотню проб води. І хоча офіційні результати досліджень обіцяють лише за три дні, вже зараз заспокоюють – купатися можна.

Зелена вода загрожувала людям алергією. Відпочивальники навіть заходити в неї боялися, нині ж без остраху занурюються у море. Як і прогнозували фахівці, від водоростей, принаймні візуально, море очистилось за два тижні. Ділянки, де лишилося трохи водоростей, люди просто оминають: “Тут не дуже красива водичка, а там далі в порядку – чиста, приємна. Тож купатися можна, нам подобається”.

На воді вже чимало рибалок, але здебільшого рибу ловлять у відкритому морі. Рибу, яку виловили біля берега, фахівці поки вживати не радять, бо вона плавала вона у забрудненій водоростями воді. За один день фахівці лабораторного центру відібрали понад сотню проб води. Офіційні результати досліджень оприлюднять у четвер, але вже зараз констатують: купатися можна, бо візуально вода чиста,

Вода в Чорному морі біля Одеси повернула собі нормальний колір має природній колір та запах. Результати аналізів, переконані експерти, будуть у нормі. Єдине, про що нагадують відпочивальникам – не занурюватись у море одразу після рясних дощів, бо тоді у воду потрапляють органічні стоки.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *