Як козаки у с. Піски гуляли (Фото)

Весело, незабутньо, від самого ранку й до пізньої ночі! Паралельно отримуючи пропозиції, від яких просто неможливо відмовитися. Наприклад, 50 плюс 1. Це не якась математична формула чи приклад із підручника. Хоча якраз до підручника шанси потрапити є — тільки підручника політичного успіху. То що ж це за цифри такі загадкові? Відповідь на це питання точно знає Михайло Поплавський, а також усі, хто спекотної суботи 22 червня був на фестивалі «Відродження українського села».

Мальовничі Піски

Це не ті, що в Чернігівському районі, і не ті, що в Бобровицькому. Це саме ті Піски, що на Бахмаччині, які заснував генеральний писар та суддя Війська Запорізького Василь Кочубей на краю Курінського степу біля пісків. Звідси й назва.

Славетне минуле в села, але жити треба сьогодні. А сьогодні в українських селах ситуація ідентична що на Чернігівщині, що на Волині чи Одещині — занепад, вимирання та повна байдужість із боку держави. Неначе всі забули, де коріння цього народу, де його сила та міць.

Але, дякуючи Богу, є люди, які не лише усвідомлюють проблему, а й мають чіткий план відродження українського села та наснагу до того, щоб втілювати його в життя.

Господар свята – Валерій Колоша

Золоті руки у Валерія Колоші. Його ПСП «Пісківське» — зразкове підприємство. Тут і рослинництво, і тваринництво, а які смачні сири виробляють — це просто казка!

Дуже багато зробив Валерій Петрович, щоб пісківці мали змогу працювати в рідному селі з гідною зарплатою, щоб не заглядали в чарку, а жили заможним життям. І фестиваль, який він заснував ще в 2012 році, теж для цієї прекрасної цілі служить, яку й винесено в його назву.

«Відродження українського села, його духовності та культури» — це і повна назва, і суть свята. Тут співають українських пісень і завзято танцюють. Тут, на «Відродженні», розважаються і сміються, згадують минуле та моляться Богу.

А ще на цьому дивовижному фестивалі, якщо попоїсти товариство забажає, то, як казали козаки у фільмі «Пропала грамота», і «ковбаси багато, і сала багато, оселедців, вареників, шинки, тарані — всього-всього багато, та ще й випити, бо нема сили відмовитися, можна трішечки! Але у відро. Чи у два!» Та що там, і бочечка пива є — сам бачив!

Тут і ярмарок із товарами від народних майстрів, і для дітей розваги. Тут можна з козаками на конях проїхати, із народним депутатом кулішу його власного рецепту скуштувати, а зі «співучим ректором» зробити селфі та заспівати пісню «Юний орел». А ще тут можна побачити всіх лідерів виборчого списку Аграрної партії. І це не диво, а просто приклад свідомого підходу до реалізації прагнень аграріїв.

Козацький герць

Організатор свята, аграрій Валерій Колоша, зізнається, що цей фестиваль – його власна ініціатива.

Ініціатива моя, і все, що відбувається, — за кошти мої та однодумців. Ми не чекаємо допомоги від держави. Ми чекаємо від неї більш вагомого. Наприклад, завершення децентралізації. Чи, як казав мій колега і друг Арсен Дідур: ви бачили дорогу з Борзни на Піски? Ось хай держава її відремонтує — ото й буде найбільша допомога фестивалю.

Михайло Поплавський з фанатами

«Я – селюк і пишаюся цим!»

Від джерел до джерел, від сердець до сердець. Такі слова лунали зі сцени фестивалю «Відродження українського села», і вони ідеально підійшли до його суті. Це слова з пісень Михайла Михайловича Поплавського.

Людина досягла вершин у різних сферах, за які бралася. До його університету й зараз найбільший конкурс. Його ресторани й торгові марки успішно працюють і приносять прибуток. Його пісні відомі всім і кожному.

Звертаючись до людей, він сказав:

«Я — селюк і не бачу в цьому слові нічого поганого. Навпаки, я — селюк і пишаюся цим!».

Між виступами Поплавський багато розповідав про себе, про власне молочне виробництво, про свої плани та цілі в парламенті, у який планує пройти з однодумцями від Аграрної партії.

Михайло Поплавський у Пісках

«50+1»

Саме тут, у спілкуванні з жителями Пісків та гостями фестивалю, Михайло Михайлович і виказав ідею «50+1». Що це значить? Михайло Поплавський обіцяє — якщо на виборах у селі за аграріїв проголосують 50% виборців плюс 1 людина, то в разі перемоги на виборах своєї партії співак готовий приїхати сюди із концертною бригадою та балетом і повний концерт дасть.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *