Зеленський про Медведчука: “Чому піднімається питання припинення війни з його сторони тільки під вибори?”

Володимир Зеленський на брифінгу 27 червня прокоментував зовнішню ситуацію, в якій нині опинилася Україна – провал вітчизняної дипломатії в ПАРЄ, ігнорування Росією міжнародних вимог звільнити українських моряків та Віктора Медведчука у якості переговорника. Окрім цього, глава держави жорстко розкритикував дії очільника МЗС Павла Клімкіна.

Спілкування вийшло хоч і коротким, проте дуже емоційним і раз у раз президент зривався та намагався покинути приміщення.

Так, Зеленський заявив, що він дізнається інформацію про міжнародні кроки держави з Інтернету та інших інформаційних видань.

Я зараз кажу про ноту, яку ми отримали від Російської Федерації стосовно повернення наших моряків, та про ноту відповіді, яку надіслав МЗС. Давайте я вам зараз поясню дуже простою, неюридичною, неправовою, а простою людською мовою що відбувається. Я в очі, я – президент України, нагадує всім, особливо пану Клімкіну, не бачив нашу відповідь на ноту РФ, бо пан Клімкін не вважає необхідним обговорювати такі питання з президентом України. А це питання безпеки країни, питання життя наших громадян, це все є пріоритетом кожного президента, будь-якого, подобається він комусь чи ні, – запально критикує головного дипломата країни президент.

Володимир Зеленський говорить, що він дізнався від знайомих дипломатів, що такі дії МЗС “можуть поставити під загрозу повернення наших моряків”. Політик не розуміє, чому Клімкін, не порадившись з ним, зробив заяву від держави, “коли це є компетенція президента”.

Я хочу нагадати, що я несу особисту відповідальність за зовнішню політику України за Конституцією України. Я хочу, щоб МЗС тепер публічно пояснив свої дії вам, шановні журналісти, а я вже від вас, через вас, може, знов з “Української правди”, узнаю їхню відповідь, – зазначив глава держави.

Він нагадав, що 26 червня був останній день, коли Україні мали повернути полонених моряків.

У нас все є: право є, вирок є, а моряків – немає. І тому я готовий і хочу чіплятися за будь-що, щоб повернути хлопців додому, – каже Зеленський.

Брифінг президента Зеленського | Стрім

Володимир Зеленський проводить брифінг в Офісі Президента — стрімимо звідти

Опубліковано hromadske.ua Четвер, 27 червня 2019 р.

У відповідь він запропонував МЗС і Павлу Клімкіну особисто направити ноту батькам моряків.

Я думаю, це буде дуже цікаво для них – почути, прочитати. Згідно з правом, усіма законами і віртуозними  речами дипломатії, – наголосив президент.

6-й президент України нагадав також, що Верховна Рада блокує його спроби призначити замість Павла Клімкіна дипломата Вадима Пристайка, що нині працює заступником Глави Офісу президента України.

Вадим Пристайко. Фото – УНІАН

 

В свою чергу згадане президентом видання не змогло пройти повз такого заклику і… вони зробили те, чого не вийшло у глави держави – поспілкуватися з очільником МЗС. При цьому журналісти не втрималися від тролінгу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на російську ноту щодо суду над полоненими українськими моряками.

Звичайно, всі повноваження сформулювати таку ноту у нас як у Міністерства закордонних справ України були. Ця нота була в рамках нашого спілкування і нашої судової справи по міжнародному трибуналу, – впевнений Клімкін.

Глава МЗС підкреслив, що нота вимагає від Росії виконання рішення міжнародного трибуналу по звільненню українських моряків.

Відповідаючи на запитання, чи було особисте ставлення міністра до президента причиною не радитись із Зеленським, Клімкін зазначив, що “не коментує емоції”, однак додав:

Я бачу, що у мене є і тактичні, і стратегічні розбіжності щодо питань протидії російської агресії… Тому в цих умовах я не вважаю за можливе більше допомагати.

Також Клімкін сказав, що може обговорити із президентом непорозуміння, що склалось, “якщо він захоче”.

Щодо ситуації по ПАРЄ, то Зеленський підкреслив, що рішення про повернення Росії в Парламентську асамблею назріло давно.

Брифінг 27 червня. Фото – Офіс президента України.

Тобто, рішення було давно прийнято і від… не те що від мене… Я робив, все що я можу, але все це постфактум. Тому, якщо наші шановні депутати звертаються до мене з питанням що я зробив до цього, то можу до них звернутися: що вони до цього зробили, щоб цього не сталося?

Потім Володимир Зеленський спробував піти, але журналісти його повернули, гукаючи: а як щодо Медведчука? Президент погодився поговорити і про це. Він зауважив, що жодного разу не спілкувався із Віктором Медведчуком.

Я не розумію, чому у нас повинні бути посередники? Він знає моє відношення до цього питання. Тобто, це не про якісь особистості.  Чому піднімається питання повернення полонених? Чому піднімається питання припинення війни з його сторони тільки під вибори? Запитайте його!

 

 

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *