Чернігівщина теж працює над регіональним планом відходів

“Коли відчуємо екологічну реформу у своєму містечку чи селі?” На це питання сьогодні намагався відповісти очільник Міністерства екології та природних ресурсів Остап Семерак на свої сторінці в соцмережі “Фейсбук”.

Остап Семерак

Міністр зазначив, вихід він бачить в нормативах, які б дозволили впорядкувати ситуацію із відходами.

  • Головні з них – Національна стратегія та План управління відходами. Дискутували про них не менше, ніж над нормами статей рамкового законопроекту «Про управління відходами».  Між тим результат є, – зазначив пан Семерак.

За словами міністра, цього тижня, а якщо точно, то 2 липня – урядовий законопроект “Про управління відходами” під номером No10411 зареєстрований у парламенті. У сухому залишку за три роки ми разом з вами змогли: написати сценарій реформи, визначили план для держави – конкретику переходу до нової моделі поводження з усіма видами відходів. На жаль, побутове сміття, то не найстрашніше для довкілля.

– Зараз люди у мене запитують логічні речі: коли відчуємо реформу у своєму містечку чи селі? Тут відповідь проста: як тільки кожна область України закінчить роботу над регіональним планом управління відходами. Робота над ними розпочата навесні й має завершитися до кінця року. Я постійно наголошував на нарадах, що цього разу бюрократичними відписками не обійтися. Це конкретні регіональні сценарії із інвестиційними планами, реальною потребою у сміттєсортувальних лініях, пунктах прийому вторинної сировини, зрештою, навіть необхідною кількістю контейнерів для сміття, – акцентував увагу Остап Семерак.

Проте писати такі речі самотужки складно, визнає він.  Мінприроди разом із експертами із ЄС постійно проводить тренінги та консультації, де областям допомагають впоратися із таким незвичним домашнім завданням.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *