ЦВК отримала докази і скасувала реєстрацію Шарія та Клюєва кандидатами в нардепи

Центральна виборча комісія України зняла з реєстрації кандидатів в народні депутати блогера Анатолія Шарія та колишнього главу Адміністрації Президента України Андрія Клюєва, так як вони не проживали в Україні протягом останніх п’яти років.

Як відомо, Верховний Суд 30 червня 2019 року в справі № 855/170/19 зобов’язав ЦВК повторно розглянути подані Ліберальною партією України документи щодо реєстрації кандидатом у народні депутати України Клюєва А.П. в ОВО № 46 з урахуванням висновків, наведених судом у вказаному рішенні, які унеможливили виконання судового рішення в інший спосіб, ніж прийняття рішення про реєстрацію. Відтак, ЦВК 2 липня зареєструвала кандидата у народні депутати України Клюєва А.П., висунутого Ліберальною партією України в ОВО № 46, на позачергових виборах народних депутатів України.

На звернення ЦВК до правоохоронних органів, а також враховуючи великий суспільний резонанс, 3 липня 2019 року до Центральної виборчої комісії надійшли листи Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Національної поліції України, датовані тим самим днем, а також Міністерства внутрішніх справ України від 2 липня 2019 року, у яких стверджується, що Клюєв А.П. не проживав на території України останніх п’ять років, що є порушенням статті 76 Конституції України.

Як вбачається з отриманої інформації, слідчим управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України наразі проводяться досудові розслідування у двох кримінальних провадженнях, у яких Клюєву А.П. повідомлено підозри у вчиненні кримінальних правопорушень. Крім того, у зв’язку з ухилянням Клюєва А.П. від органів слідства оголошено його розшук у вказаних кримінальних провадженнях та слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва надано дозвіл на затримання підозрюваного Клюєва А.П.

Також в листі Генеральної прокуратури України зазначається, що працівники Управління державної охорони, які у лютому 2014 року охороняли колишнього президента України Януковича В.Ф., Андрій Клюєв супроводжував Януковича у період з 21 до 23 лютого 2014 під час перетинання останнім державного кордону України. І це свідчить про те, що Клюєв А.П. за сприянням органів влади Російської Федерації мав можливість перетинати державний кордон України та Росії поза митним та прикордонним контролем для переховування від слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Андрій Клюєв. Фото – 5-й канал

У березні 2014 року Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області надано інформацію про те, що за адресою реєстрації Клюєва А.П. у місті Донецьку ніхто не проживає. Установлено, що у грудні 2016 року Клюєв А.П. брав участь у судових засіданнях Дорогомилівського районного суду міста Москви.

Зазначене підтверджується і тим, що органом досудового розслідування з використанням засобів кур’єрської доставки ТОВ “КАРГО ЕКСПРЕС ЛТД” надіслано три поштові відправлення у період з 2017 до 2019 року, адресовані Клюєву А.П., за вказаною адресою місця його реєстрації у місті Донецьку, жодне з яких адресату не вручено.

Комісією по контролю за файлами Інтерполу на запит прокурора повідомлено, що Клюєв А.П. уповноважив інформувати НЦБ Інтерполу України про своє поточне місцеперебування за адресою: селище Шульгіно, Одінцовський район, Московська область, Російська Федерація.

Крім того, 23 травня 2019 року до Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України та 24 травня 2019 року до Генеральної прокуратури України надійшли листи Клюєва А.П.,  в яких зазначено таку адресу “для листування”: селище Шульгіно, Одінцовський район, Московська область, Російська Федерація.

Враховуючи вказані обставини, оперативні підрозділи не мають можливості проведення щодо Клюєва А.П. оперативно-розшукових заходів, у зв’язку з його виїздом на постійне місце проживання за межі України.

За висновком Служби безпеки України (лист від 3 липня 2019 року № 99/406) Клюєв А.П. з 2014 року на території України не перебував, офіційні пункти пропуску державного кордону України не перетинав.

З огляду на зазначене Клюєв не дотримав вимог Конституції України та Закону України “Про вибори народних депутатів України” щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Відповідно, Комісія скасувала його реєстрацію як кандидата в народні депутати України.

При цьому Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 “Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року”, виключивши з відповідного додатка відомості про зазначеного кандидата у народні депутати України.

Також Верховний Суд своєю постановою від 30 червня 2019 року в справі № 855/186/19 зобов’язав ЦВК повторно розглянути заяву  “партії Шарія” стосовно реєстрації кандидатів у народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України в частині реєстрації Анатолія Шарія кандидатом у народні депутати України, включеним до виборчого списку цієї політсили під № 1, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України  з урахуванням висновків суду, викладених у зазначеній постанові.

На виконання означеного рішення суду, ЦВК 2 липня зареєструвала цього кандидата.

За аналогічним зверненням ЦВК до правоохоронних органів 3 липня 2019 року до Комісії надійшов лист Служби безпеки України, датований тим самим днем, згідно з яким нею вивчено ситуацію щодо реєстрації Комісією громадянина України Шарія А.А., за результатом чого Комісію повідомлено, що Шарій А.А. виїхав за межі України 24 січня 2012 року через пункт пропуску “Зернове” (Сумська область) потягом Ковель – Москва та після цього на територію України не в’їжджав.

Анатолій Шарій. Фото – вікіпедія

Також СБУ поінформувала, що згідно з постановою Шевченківського районного суду міста Києва від 20 лютого 2012 року  стосовно громадянина Шарія А.А. обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та оголошено його у розшук. У постанові того самого суду від 10 квітня 2019 року йдеться про те, що 27 лютого 2014 року за повідомленням Робочого апарату Укрбюро Інтерполу місцезнаходження Шарія А.А. встановлено на території Королівства Нідерланди. Відповідно до листа Солом’янського Головного управління Національної поліції у м. Києві 15 травня 2018 року суд поінформовано, що вказана особа проживає у Литовській Республіці.

Окрім іншого, в рішенні Шевченківського районного суду міста Києва від 10 квітня 2019 року зазначається, що Міністерством безпеки та юстиції Нідерландів 22 липня 2013 року повідомлено Генеральну прокуратуру України щодо наявності в обвинуваченого Шарія А.А. статусу біженця, що унеможливлює його видачу Україні відповідно до Женевської конвенції 1951 року. Таким чином, з урахуванням вищенаведеного Служба безпеки України вважає, що Шарій А.А. з 24 січня 2012 року на території України не  перебував.

З огляду на зазначене Шарієм А.А. не дотримано вимог Конституції України та Закону України “Про вибори народних депутатів України” щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Враховуючи викладене, Комісія скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Анатолія Шарія, виключивши його із виборчого списку його ж партії.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)