Кандидат від “Слуги народу” Куницький визнав, що з 12 років – громадянин Ізраїлю

Олександр Куницький, який балотується від партії «Слуга народу» по округу №169 у Харкові, на зустрічі з виборцями підтвердив, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

Я емігрував зі своїм батьком у 12 років до Ізраїлю. У 2002 році вступив на службу до армії Ізраїлю. Чим я дуже пишаюся. В 2005 році, після армії, я повернувся до України. Відтоді я проживаю в Україні.

Щоправда, кандидат додав, що від моменту подачі заяви до ЦВК, звернувся до Генерального консульства Ізраїлю у Києві із заявою про відмову від громадянства.

Як відомо, про подвійне громадянство Олександра Куницького заявив нардеп Андрій Денисенко 28 червня. Свою перевірку за цим фактом розпочала Центральна виборча комісія. Речник ЦВК Костянтин Хівренко зауважив, що перевірка триває і досі. Станом на 7 липня Куницький лишається кандидатом в депутати, повідомляє “Суспільне. Харків“.

Я написав заяву про відмову від ізраїльського громадянства — кандидат по 169 округу Куницький

Олександр Куницький, який балотується від партії «Слуга народу» по округу №169 у Харкові, підтвердив, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.Про це він заявив сьогодні, 6 липня, на зустрічі з виборцями у Харкові.«Я емігрував зі своїм батьком в 12 років до Ізраїлю. У 2002 році вступив на службу до армії Ізраїлю.Чим я дуже пишаюся. В 2005 році, після армії, я повернувся до України. Відтоді я проживаю на Україні», — сказав Куницький.Кандидат додав, що звернувся до посольства Ізраїлю із заявою про відмову від громадянства.Нагадаємо, про подвійне громадянство Куницького заявив нардеп Андрій Денисенко. Свою перевірку за цим фактом розпочала Центральна виборча комісія. Речник ЦВК Костянтин Хівренко каже: перевірка триває.Детальніше читайте за посиланням:https://kh.suspilne.media/news/29424

Опубліковано UA: Харків Субота, 6 липня 2019 р.

За словами представника громадянської мережі «Опора» Миколи Зінченка, однією з основних вимог для реєстрації кандидатом у народні депутати – є громадянство України:

В Законі України «Про вибори» вказано, що балотуватися можуть ті кандидати, які є громадянами України й проживають на території України останні 5 років, на цій підставі його зареєстрували. Є вичерпний перелік тих пунктів, де вказано на яких підставах можуть зняти з реєстрації кандидата в депутати. Там немає пункту, що у кандидата є подвійне громадянство. Якщо іти по формалізму закону, то підстав немає. Але ці питання мають вирішувати суди й ЦВК.

Олександр Куницький. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідно до статті 4 Конституції України, в нашій державі немає формату подвійного громадянства. У статті 76 зазначається: народним депутатом України можна обирати громадянина України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в державі протягом останніх 5 років та не має судимостей.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)