10 липня ЧАЕС прийме в експлуатацію арку, побудовану над блоком №4

Державне спеціалізоване підприємство (ДСП) “Чорнобильська АЕС” 10 липня прийме в експлуатацію новий безпечний конфайнмент (НБК) від NOVARKA, яке проектувало і зводило об’єкт над зруйнованим у 1986 році четвертим енергоблоком станції.

В урочистому заході візьмуть участь представники країн-донорів Чорнобильського фонду “Укриття”, ЄБРР, Держагентства з управління зоною відчуження, Мінекології та компаній.

За даними агентства “Інтерфакс-Україна”, в заході може взяти участь президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, будівництво нового безпечного конфайнменту над старим об’єктом “Укриття” розпочалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно сполучені в 2015 році. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу наявного старого “Саркофага” і залишків четвертого енергоблоку. НБК має проектний термін експлуатації 100 років. Його будівництво обійшлося в EUR1,5 млрд.

У березні 2019 року на промисловому майданчику ЧАЕС тривали пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання і технологічних систем конфайнменту. Наприкінці квітня 2019 року НБК введено в режим пробної експлуатації. Після проведення пробної експлуатації конфайнмент перейде на дослідницько-промислову, яка триватиме не більше ніж рік. За її підсумками ЧАЕС отримає відповідну ліцензію та перейде до повноцінної експлуатації й демонтажу конструкцій “Укриття”.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)