Нардеп Богуслаєв постачає обладнання російським військовим

Бізнес народного депутата та Героя України В’ячеслава Богуслаєва, не дивлячись на окупацію Криму та вторгнення російських військ на Донбас, продовжує обслуговувати російські спецслужби та Володимира Путіна. В обхід заборони Богуслаєв продовжує постачати деталі для військової авіації Росії та фінансувати так звану «ДНР». Журналістське розслідування на цю тему опублікував ресурс Bihus.info. Мова йде про вітчизняне підприємство “Мотор Січ”. Факти та матеріали, викладені у розслідуванні, шокують своїм цинізмом.

Сьогодні – це одне з найголовніших авіаційних підприємств пострадянського простору. До 2014 року тут основним ринком збуту офіційно була Російська Федерація. В тому числі і російська оборонка.

Почесний президент “Мотор Січі” – Вячеслав Богуслаєв. Герой України, народний депутат 5-го6-го7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Активно виступав за вступ у Митний союз і продовжує виступати за зближення з РФ.

Директор представництва “Мотор Січі” у Москві Петро Кононенко та Вячеслав Богуслаєв спільно володіють кількома підприємствами у Росії. Зокрема компаніями: “Борисфен”, “Лосиный остров”, “ЦИАМ”, “Авиаремонт-МС”, “ВКМС” та “ВК-МС”.

Попри військову агресію та окупацію Криму, російські компанії Богуслаєва продовжують працювати. Зокрема компанія “Борисфен” обслуговує ФСБ. З 2015 та 2017 рр., за даними порталу російських держзакупівель, вона отримала 3,5 мільйони доларів на продовження строку роботи авіаційних двигунів моделей АІ-9В.

Також АТ “Борисфен” обслуговує двигуни для кримської компанії “Універсал-авіа”. Це державне підприємство, яке займається  авіаційними перевезеннями та обслуговуванням авіації в Криму. Після окупації півострову ця компанія була “націоналізована” росіянами. У свою чергу ЄС, США та Україна ввели проти неї санкції.

Але російська компанія Богуслаєва “Борисфен” продовжила працювати з “Універсал-Авіа” та, за даними російського порталу держзакупівель, з 2015 року отримала від неї 5 мільйонів рублів.

Окрім цього “Борисфен” отримала декілька державних замовлень від підприємства “Летный отряд Россия”. Це російська державна компанія, яка обслуговує посадових осіб військових сил Російської Федерації та керівників російських спецслужб. Серед інших “Летный отряд Россия” перевозить президента Росії Володимира Путіна.

Ще одна російська компанія Богуслаєва, “ВКМС”, з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва “Мотор Січ” на російський 218 авіаремонтний завод.

Хоча ще у 2014 році 5-ий Президент України Петро Порошенко підписав заборону на експорт до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання Російською Федерацією.

Російське підприємство Богуслаєва “ВКМС” у 2015-2016 рр. офіційно поставило на авіаційний завод українських деталей для двигуна ТВ3-117 на півтора мільярди рублів. Ці деталі постачались з України на російську компанію Богуслаєва напряму.

Представники “Мотор Січ” та особисто Вячеслав Богуслаєв неодноразово заявляли, що деталі українського виробництва дійсно експортуються до Росії, проте встановлюються виключно на двигуни цивільної авіації.

Але в одному з контрактів на постачання деталей, який опублікований на сайті російських держзакупівель у 2016 році, вказано, що українські деталі на 218 авіаремонтний завод приймало військове представництво міністерства оборони Російської Федерації.

А вказані в контракті ГОСТи визначають порядок прийому виключно військової техніки. Тобто російська сторона приймала українські деталі не як товари для цивільної авіації, а як деталі для експлуатації на військових вертольотах.

За даними журналістів, у 2018 році пряме постачання деталей двигунів до РФ з “Мотор Січі” різко зупинилось, компанія почала відправляти напряму до Росії лише двигуни для газонокосарок, сепаратори для молока та обладнання для електростанцій.

Однак, як зв’ясували Bihus.Info, є велика вірогідність, що “Мотор Січ” і надалі постачає деталі для двигунів, що використовують російські військові, – тільки тепер через спорідненого боснійського посередника.

З 2018 р. “Мотор Січ” почала масово постачати деталі для двигунів у Боснію та Герцеговину, на свіжостворену компанію D.O.O Inzeniring BN. За 2018 рік український виробник відправив на Балкани більше 600 грузів з деталями для двигунів моделі ТВ3-117.

За даними міжнародної митної бази Importgenius, надалі ця боснійська компанія відправляла вантажі з аналогічним деталями для вертольотів до Росії. Причому виключно на дві російські фірми Вячеслава Богуслаєва – “ВКМС” та “ВК-МС”.

У телефонній розмові з журналістом Bihus.Info Саво Цвієтіновіч підтвердив, що Боснійська фірма працює звичайним посередником між двома компаніями Богуслаєва. А транзитувати українські деталі до Росії через Боснію його попросив особисто Вячеслав Богуслаєв. Проте Саво не зміг назвати власників боснійської фірми.

Згідно з інформацією боснійських баз даних, володіють боснійським посередником два громадянина Росії, що є менеджерами російських фірм Богуслаєва. Валерій Автушенко – екс-заступник начальника штабу військової авіації РФ, який наразі працює директором богуслаєвської фірми “Авіаремонт-Мотор Січ” (РФ).

Другий власник боснійського посередника Віктор Денисов – колишній командувач військово-транспортної авіації РФ. Теж працює у Богуслаєвській компанії в РФ – “ВКМС”, яка постачає деталі для потреб російських військових.

З 2018 року російський авіаційний завод в тендерній документації засекретив переможців конкурсу на постачання деталей для двигунів ТВ3-117. Проте в контрактах на постачання зустрічаються деталі, які раніше українське підприємство постачало напряму до Росії та після 2018 року почало постачати у Боснію. Збігаються не тільки найменування, а і номенклатура запасних частин.

Також частини українських двигунів та силові установки постачались до Росії транзитом через іншого посередника – еміратську компанію Double Power FZE. Ця фірма фігурувала в розслідуванні, присвяченому комплексу “Укроборонпром“.

Окрім цього, підприємство Богуслаєва продовжує працювати на непідконтрольній Україні території. До 2014 року одним зі структурних підрозділів “Мотор Січі” був Сніжнянський машинобудівний завод. Він випускає ключову деталь для «Мотор Січі» – лопатки для двигунів.

Після 2014-го Сніжне було окуповано бойовиками. А про подальшу долю заводу у ЗМІ ходили різні чутки. Зокрема про таємний перенос стратегічного заводу до Російської Федерації. У 2014-му після жорстоких боїв за Саур-Могилу у соціальній мережі Вконтакті паблік тодішнього ватажка ДНР Стрєлкова повідомив, що на заводі була створена база для ремонту військової техніки бойовиків.

Також у 2016 році Служба Безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо фінансування тероризму представниками заводу “Мотор Січ”. За попередніми даними української спецслужби, за перші три квартали 2015 року підприємство Вячеслава Богуслаєва заплатило терористам 32 мільйони російських рублів.

Те, що “Мотор Січ” не втратила контроль над підприємством у 2015 році, опосередковано підтверджує і сам завод. Вони заявили про втрату контролю лише у кінці 2017 року.

Але це була заява на сайті “Мотор Січі”, а журналістам у 2017-му Богуслаєв повідомив, що підприємство й надалі їхнє, тільки передано в управління іноземній компанії. Тоді ж на прохідній підприємства змінилась вивіска. Судячи з напису, новий управлінець заводу – компанія “Авіатех”. У документах знайдених на сайтах так званої ДНР, фірма фігурує як “ДФ ООО АВІАТЕХ”.

Та попри зміну зовнішньої вивіски, всередині підприємства все завішано стендами української “Мотор Січ”. А у телевізійний сюжет потрапив календар за 2019 рік  з логотипом російської компанії Вячеслава Богуслаєва АО “Борисфен”.

“ДФ ООО АВІАТЕХ” – це дочірня компанія російської фірми “Авіатех”. “Материнська компанія” зареєстрована у Ростові, а її власники – партнери по російському бізнесу Богуслаєва. Зокрема, екс-начальник озброєння Міністерства оборони РФ та член наглядової ради компанії Богуслаєва “ВКМС” Анатолій Ситнов.

Ще один власник – генерал-лейтенант, колишній командувач Військово-транспортною авіацією Росії та директор богуслаєвської фірми “ВКМС” Віктор Денисов.

Як відомо, наразі Богуслаєв балотується самовисуванцем по мажоританому округу №77 у Запоріжжі. За минулі 5 років він був присутній в парламенті всього 45 разів. Відповідно відсутній – 532.

Найрейтинговіша партія “Слуга Народу” висунула конкурентом Богуслаєва на окрузі маловідомого весільного фотографа. А менеджер Богуслаєва Геннадій Касай взагалі йде кандидатом по-сусідньому округу від партії “Слуга Народу”.

Під час нещодавнього візиту до Запоріжжя керівник партії “Слуга Народу” Дмитро Разумков завітав на “Мотор Січ” із компліментарною промовою.

 
 Фото – Bihus.info

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)