У Зеленського обіцяють переглянути мораторій на експорт лісу

Заступник керівника Офісу президента з економічних питань та колишній чернігівець Олексій Гончарук переконаний, що мораторій на експорт лісу неефективний і має бути переглянутий.

Про це повідомляє агенція “Українські новини” із посиланням на відповідь самого чиновника під час брифінгу 9 липня. Зокрема, пан Гончарук зауважив, що попри усі обмеження незаконна рубка триває.

Ідеологія введення мораторію на експорт деревини була в тому, щоб припинити незаконну рубку. Очевидно, що припинення незаконної вирубки не сталося. Це означає, що ця міра не досягла тієї мети, для якої вводилася, – сказав він.

Гончарук також нагадав, що Європейський Союз вважає, що Україна порушила положення угоди про асоціацію введенням мораторію.

Я не знайомий з юридичними тонкощами і нюансами цієї справи. Тому я б не хотів своєю позицією зашкодити позиції нашого Уряду під час арбітражного розгляду. Скажу тільки, що існуюча модель, в тому числі мораторій не вирішує проблем. Тому питання мораторію точно відкрите і ми точно будемо комплексно переглядати це рішення, – сказав він.

Олексій Гончарук, Фото зі сторінки у фейсбуці

Зокрема, 9 липня президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про додаткові заходи щодо раціонального використання лісових ресурсів та удосконалення системи управління лісовою галуззю», що спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини.

Пропонуємо встановити кримінальну та адміністративну відповідальність щодо обігу деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини. Указ містить відповідне доручення Уряду, – сказав Олексій Гончарук.

Крім того, Указ передбачає відповідне доручення щодо активізації використання системи електронного обліку деревини лісокористувачами комунальної форми власності.

Ліс-кругляк. Фото – Brdo.com.ua

Раніше, у лютому Україна провела офіційні консультації з ЄС щодо мораторію на експорт лісу. Тим часом, Державне агентство лісових ресурсів оцінює збитки державі від тіньових схем у лісовій галузі в середньому в 2,2 млрд гривень на рік.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *