Скандал: у чернігівському травмпункті лікарі наполягали зашивати розбиту голову дитини без мами

Батьків півторарічної чернігівки Ані Зоценко медики не пускали в кабінет, де дитині проводили маніпуляції. Головним аргументом була стерильність, хоча, за словами тата, в травмпункті було досить брудно. Юристи вважають, що лікарі порушили закони України і ряд міжнародних норм, пише видання “Вести“. Про інцидент стало відомо з фейсбуку чернігівської родини. Пост батька миттєво став вірусним і отримав понад півтори сотні репостів.

Батько маленької Анни Зоценко, Юрій обережно добирає слова, розповідаючи про конфлікт з медиками: “Зрозумійте, у мене немає мотиву когось звільнити або позбавити премії, я просто не хочу, щоб з маленькими дітьми, на кшталт нашої дочки, поводилися так“.

 

 

 

 

 

 

 

За словами Юрія Зоценко, у сім’ї пішло півтори години на те, щоб домогтися від медиків надання медичної допомоги. “Дочка впала зі стільця і ​​розсікла голову на потилиці. Ми само собою поїхали до лікарів. Рана була значна. і ми припускали, що її необхідно зашити, – розповідає Юрій. – Ми пояснили медикам, що дитина боїться лікарів, попросили про можливість бути присутнім під час проби на лідокаїн і промивання рани. Але нам відмовили. Дитину забрали і занесли в кабінет з написом “гіпсувальна”. Звідти пролунав істеричний крик, після чого дружина увійшла в приміщення. Четверо медиків, які надавали допомогу дитині, витягли жінку з кабінету зі словами “або ми самі, або взагалі робити нічого не будемо”. На наше прохання письмово відмовитися від надання медичної допомоги, лікарі, зрозуміло, відповіли відмовою“.

У батьків пішла година, щоб спробувати умовити медиків надати дівчинці допомогу в присутності мами. У підсумку, після того, як у тата здали нерви і він став підвищувати на лікарів голос, співробітники травмпункту навіть викликали поліцію.

Юрій Зоценко. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після годинних переговорів мати все ж пустили в кабінет і дозволили їй постояти поруч з малям, втішаючи її. Цікаво, що головним аргументом медиків традиційно було порушення санітарного режиму. Але ні про яку стерильність в цій гіпсувальній мови не йшло.

При нас в цю гіпсувальну заходив хлопчик разом зі старшим братом. І з цим не було жодних проблем. Нашої ж дитини не дали навіть взяти на руки, уткнули її обличчям в пелюшку і промили рану, поки вона кричала“, – говорить Юрій.

Зашивати рану вже не було сенсу, пройшло занадто багато часу. Тепер у дівчинки залишиться рубець на потилиці і глибока психологічна травма.

Керівник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш, почувши питання про конфлікт від журналіста, просто кинув трубку, попередньо порадивши звернутися з офіційним запитом до відомства. Цікаво, що чиновник не зміг навіть прокоментувати не тільки сам конфлікт, а й те, які правила регламентують недопуск рідних до малолітньої хворої дитини.

Мати маленької Анни – Діана Зоценко. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

За словами медичного юриста Юлії Милованової, лікарі чернігівського травмпункту порушили не тільки підзаконні розпорядження МОЗ, але також ряд законів і міжнародних норм.

По-перше тут була порушена Міжнародна конвенція про права дитини, в якій чітко сказано, що дитину не можна розлучати з батьками. Крім того, маємо порушення Закону України “Про охорону дитинства”, “Про охорону здоров’я”. Також, наскільки я розумію, лікарі взагалі намагалися відмовити в наданні медичної допомоги. А це вже підпадає під кваліфікацію ст 139 ККУ. Про моральну сторону питання я промовчу. Але сумно інше – такі справи в українській судовій практиці, як правило, безперспективні. Порушення дуже складно довести, а домогтися компенсації або вироку – взагалі майже нереально“, – говорить правниця.

Юрист радить батькам захищати свої права на місці подій. Якщо вам відмовляють у наданні медичної допомоги або не допускають до дитини (за винятком проведення медичних втручань в стерильних умовах операційної або маніпуляційного кабінету), телефонуйте на гарячі лінії – міського відділу охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я.

Зрозуміло, не варто чекати, поки поліцію викличуть лікарі – викликайте правоохоронців самі, якщо ваші права порушують. Зверніться із заявою в поліцію і органи прокуратури. Адже чим більше таких випадків ми спускаємо на гальмах, тим частіше вони рецидивують“, – говорить Милованова.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *