Агропідприємство на Чернігівщині заклало перші виноградники

Агропідприємство з Остера Чернігівської області взялося за ризиковану для північного регіону України справу — вирощування винограду. Перші виноградники вже закладено, і зараз фермери експериментують із сортами, щоб підібрати найбільш ефективні для цих кліматичних умов.

До експериментального проекту залучили досвідчених консультантів, які вірять в успіх цієї справи. Оптимістичні для чернігівського винограду прогнози вони підкріплюють аргументами, що у зв’язку з глобальним потеплінням кліматичні зони мігрують на північ, і на сьогодні умови Чернігівщини дозволяють займатися виноградарством.

«Найголовніше, щоб у голові включилося, що виноград можна на Чернігівщині вирощувати. Зараз іде кліматичне потепління, і настільки воно просунулося», — пояснив виноградар Леонід Ющенко.

Фермери розраховують, що свій перший дохід з цієї справи вони отримають років через п’ять. Проте мета проекту значно ширша: виноградники мають стати частиною туристичного бізнесу — підприємці планують розвивати на території Остерської об’єднаної територіальної громади зелений туризм.

Наприклад, на території Остерської громади є парк «Беремицьке», де висаджують унікальні дерева та розводять тварин.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)