Рейтинги за крок до виборів: “Слуга народу” наростив, а “Голос” втратив

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-10 липня 2019 року, 35% респондентів вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 39% – у неправильному, 26% – не визначилися з цього питання. Найкраще оцінюють напрямок розвитку країни на Заході, найгірше – на Сході. Більш оптимістичною залишається  молодь та виборці «Слуги народу».

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр партія «Опозиційна платформа – За життя» (11,6%), партія «Європейська Солідарність» (8,2%), партія «Голос» (6,6%) та «Батьківщина» (6,4%). Партію «Сила і честь» готові підтримати 3,6%, «Опозиційний блок» – 3,2%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 2,8%, Радикальну партію – 2,5%, партію ВО «Свобода» – 2,1%. Рейтинг інших політичних сил – менше 2%.

Лідерами «другого вибору» є партії «Слуга народу» (9,6%) та «Голос» (9,3%). Партію «Батьківщина» як альтернативу основному вибору готові підтримати 6,2% опитаних, «Опозиційну платформу – За життя» – 4,9%, партію «Сила і честь» – 4,0%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 2,6%, «Опозиційний блок» – 2,5%, «Громадянську позицію» – 2,4%, партію «Європейська Солідарність» – 2,3%. Інші партії – менше 2%.

Рівень довіри до Володимира Зеленського становить 65% (не довіряють 27%).

Серед лідерів політичних сил відносно високим рівнем довіри користуються Святослав Вакарчук (25%), Дмитро Разумков (24%), Анатолій Гриценко (23%), Юлія Тимошенко (22%), Юрій Бойко (22%), Володимир Гройсман (20%) та Ігор Смешко (20%). Найменше довіряють респонденти Петру Порошенку (14%) та Віктору Медведчуку (12%).

На Заході країни найвищий рівень довіри мають Зеленський і Вакарчук, у Центрі – Зеленський, Гриценко, Тимошенко, Смешко і Гройсман. На Півдні – Зеленський і Бойко, на Сході – Зеленський, Бойко, Разумков і Медведчук.

Експерти так коментують ці опитування – приріст рейтингу “Слуги народу” відбувся за рахунок переходу тих, хто не визначився в прихильники Зеленського. Наприклад, так вважає політолог Микола Мельник.

Кількість тих, що не визначилась скоротилась із 17% до 13% за три дні. Що, як на мене, трохи дивно, адже якихось важливих речей в країні не відбулось. Хіба тур по Україні ПреЗЕдента дав свої плоди. Вважаю, що це їх потолок.

Опозиційна платформа продовжує домінувати в умовно проросійському електораті. Наразі їх рейтинг становить 10 – 11%. Опоблок не рятують ані гроші Ахметова, ані залучення “партії мерів”. Їх рейтинг продовжує бовтатись на рівні 2-3%, вважає Мельник.

 

 

 

 

 

 

Партія “Голос” через незрозумілий порядок денний і лідера, поки топчеться на місці в межах рейтингу 6%. Позитивної динаміки за тиждень немає.

“Європейська солідарність”. Потрошку набирає за рахунок промахів команди ЗЕ. Вибудовуючи свою стратегію на темі боротьби із “Реваншем”. За тиждень позитивної динаміки не відбулось, але вважаю, що подальше паразитування на темі “реваншу” дасть свої плоди.

“Батьківщина” демонструє сталість рейтингу. 6% третій тиждень. Падати неможливо, бо є потужні партійні структури, для росту немає потрібних тез і дійсно нових облич у списках. Але і цього може виявитись досить, щоб отримати “золоту акцію” і крісло Прем’єра.

“Сила і честь” і “Громадянська позиція” втрачають. Грантожери вже себе там не бачать, бо їх і так розхапали по списках, протестний електорат пішов до “Голосу”.

Конгломерат націоналістів під брендом “Свободи” вперся у стелю 1.5- 2% при чому, якщо б “Правий сектор” йшов без “Свободи”, то в “правосєків” би були ті ж самі 1.5%, – переконаний політолог.

Кількість тих, хто не визначився, коливається в межах 13-15%. Цього достатньо, щоб вплинути на боротьбу за 2-5 місце.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *