В Україні подешевшав бензин

Бензин подешевшав через зниження вартості нафти на світових ринках. Ціна почала падати наприкінці травня. До липня знизилася з 75 до 63 дол. за бар, розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

“Якщо ціна на нафту зростає, то через два тижні дорожчає бензин. Вартість нафти падає – автозаправки знижують ціни за місяць. Фактично АЗС ще місяць тому могли продавати бензин дешевше. Однак вони вирішили заробити і почали знижувати ціни на паливо тільки зараз”, – пояснює він.

За його словами, мережі можуть знизити ціни ще більше. Адже вартість палива відштовхується від курсу щонайменше 27 грн/дол. А зараз долар упав.

“Паливо у роздробі почало дешевшати через суттєве падіння закупівельних гуртових цін. Бензин має всі шанси упасти в ціні ще на 2 гривні за літр. Дизпаливо може подешевшати на 3 гривні”, – наголошує Сергій Куюн, директор консалтингової групи “А-95”.

Вартість бензину залежить від цін на зовнішніх ринках, нафти та курсу валют.

“Поки ситуація стабільна. Найближчим часом паливо дорожчати не буде. Крім того, маємо гарне наповнення ринку автогазу. З травня ціна на нього стабільна. Коштує трохи більше 13 гривень за літр”, – наголошує Сергій Куюн.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)