Суд ЄС скасував санкції 2016-2018 років проти Януковича та його поплічників

Суд Європейського Союзу скасував санкції ЄС, які були подовжені щодо президента-втікача Віктора Януковича і його сина Олександра в 2016—2017 роках, а а також для кількох його соратників ( їх продовжили в 2018), повідомляє прес-служба суду.

Суд ухвалив це рішення 10 липня, за результатами розгляду скарг колишніх високопосадовців, серед яких Віктор Янукович, його син Олександр, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко, екс-віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов, колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка та його син Артем Пшонка, а також екс-глава адміністрації президента та вже екс-кандидат у народні депутати Андрій Клюєв.

У суді зазначили, що вказані особи були вперше внесені в 2014 році в список осіб, чиї активи підлягають заморожуванню на тій підставі, що вони стали фігурантами розслідування кримінальних злочинів в Україні, пов’язаних з розтратою державних коштів та їх незаконним виведенням за межі країни.

На думку Суду, жодна інформація, що міститься в листах української влади, на підставі яких свого часу Рада ЄС  приймала своє рішення про застосування обмежувальних заходів, не дозволяє вважати, що Рада у мала у своєму розпорядженні достатню інформацію для перевірки того, що права зазначених осіб були дотримані. Відтак, суд скасував обмеження щодо згаданих осіб, які діяли упродовж з 6 березня 2016-го до 6 березня 2017-го та з 6 березня 2017 по 6 березня 2018 і з 6 березня 2018-го по 6 березня 2019-го року.

Також у матеріалах зазначається, що обмеження щодо Януковича та одного з його синів за період з 6 березня 2018 по 6 березня 2019 року – наразі чинні та перебувають на розгляді. Також, 6 червня 2019 відбулося слухання по цих справах, які були об’єднані задля усного заслуховування. Що також підтверджує і прес-секретар Генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *