Як може змінитися медицина за 2 роки: зі страхуванням та чергою на МРТ

Модель охорони здоров’я, яку Михайло Радуцький збирається впроваджувати у команді Володимира Зеленського, – солідарна відповідальність за власне здоров’я громадянина і держави (система Бісмарка або модель соціального страхування).

Кандидат у народні депутати описав її так:

Держава не може за 49 статтею Конституції не надати повністю медичну допомогу будь-якому громадянину України. Крапка. Тому ми кажемо, що держава, як у всьому світі, де є страхова модель, бере на себе фінансування 100-відсотково, без виключень, для кожного громадянина, наприклад, онкологічні захворювання, соціальні інфекції – туберкульоз, гепатит С, особливо небезпечні інфекції, орфанні захворювання, генетичні захворювання і emergency – медицину невідкладних станів.

За словами Радуцького, ідея змін полягає в тому, що на оплату всіх інших захворювань потрібне страхування. Громадянам з низьким рівнем доходів держава оплачуватиме його повністю. Громадянам із середнім рівнем доходів держава оплачуватиме його частину (70% – держава, 30% – особа). Громадяни з високим рівнем доходів страхування оплачуватимуть самостійно, повідомляє Bihus.info.

Щодо страхування, оплаченого на 100% за державний кошт, Михайло Радуцький зазначив:

Так, це може бути чотиримісна палата, так, це може бути черга на очікування дослідження 2 місяці. Ну, це нічого страшного, бо в Канаді – так само і в Англії – так само. Люди чекають на МРТ-дослідження 2-3 місяці.

Впровадити цю модель у команді Зеленського планують за два роки, однак, за словами Радуцького, це неможливо без збільшення медичного бюджету країни. В свою чергу власник мережі приватних клінік “Борис” визнав, що реформа первинної ланки, яку виконала Уляна Супрун – “на 100% вдала”. Також він аплодує ухваленому Закону  “Про державні фінансові гарантії”.  Але, водночас, він вважає, що недоцільним робити медичну реформу та обраховувати медичний бюджет без реальних даних по кількості населення в Україні. Потрібен перепис, востаннє українців рахували майже 20 років тому.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)