Зеленський вперше поговорив із Путіним про моряків

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, – повідомляє прес-служба Офісу президента Зеленського.

«Ключовим питанням було звільнення полонених військових моряків. Також йшлося про повернення інших українських громадян, які утримуються на території РФ. Крім того, сторони обговорили продовження переговорів у Нормандському форматі», наголошується у повідомленні.

Як повідомив російському агентству ТАСС прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, розмова відбулася за ініціативою української сторони.

Обговорювалися питання врегулювання на південному сході України і спільної роботи по поверненню утримуваних з обох сторін осіб. Досягнута домовленість про продовження цієї роботи на рівні експертів“, – сказав Пєсков.

Фото – Newsmakers.com.ua

Нинішня розмова – перший контакт Путіна і Зеленського після обрання останнього президентом України. До цього у них не було ані телефонних, ані особистих розмов, ані обмінів письмовими посланнями.

В той же час, 11 липня російські силовики затримали 45 кримських татар, які зібралися біля будівлі Верховного Суду РФ у Москві на мирну акцію підтримки співвітчизників, засуджених за сфабрикованими звинуваченням в участі у діяльності т.зв. «терористичної організації». Цей вчинок отримав різкий осуд з боку Міністерства закордонних справ.

Нагадаємо, що 25 травня рішенням Міжнародного трибуналу у Гамбурзі ухвалено негайно звільнити та повернути в Україну утримувані Росією екіпажі українських військових кораблів «Нікополь», «Бердянськ», «Яни Капу», а також самі кораблі. Росія проігнорувала вимогу міжнародного законодавства. Моряки і досі заґратовані.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *