Цивільних штрафуватимуть за носіння військової форми

Закон щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу та наругу над місцем поховання захисника України набув чинності 3 липня 2019 року.

Законом передбачено: за носіння військової форми зі знаками розрізнення військовослужбовців ЗСУ або інших військових формувань, для українців, які не мають права таку форму носити,

▶у разі першого порушення штраф складатиме 2550-3400 гривень.

▶За друге таке порушення оштрафують на суму від 3400 до 6800 гривень.

▶Форма у порушників конфіскується.

Крім того, законом передбачена кримінальна відповідальність за осквернення або руйнування могил та пам’ятників військових, які брали участь у відсічі агресії з боку Російської Федерації.

▶За такий злочин каратимуть обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

▶Також за купівлю чи продаж ордену, медалі чи будь-якої іншої відзнаки, або їх незаконне носіння штраф – від 850 грн до 6800 гривень.

▶За підробку державних нагород накладатимуть штраф від 1700 до 3400 грн із конфіскацією незаконно виготовленої нагороди.

Зазначимо, що в Латвії штраф за незаконне носіння чи обіг форми військовослужбовця Збройних Сил Латвії може скласти для фізичної особи – до 2000 євро, для юридичної – до 20 000 євро.

Відзначається, що люди, які не мають стосунки до Національних збройних сил, одягнувши військову форму чи військові нагороди, вводять суспільство в оману.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *