Що заважає розвитку медичного туризму в Україні

Щороку понад 200 тисяч українців їдуть закордон на лікування, залишаючи в інших країнах практично $1,2 млрд. А що в Україні?

«Кожен рік економіка України втрачає близько 27 млрд. грн. ($1 млрд.). Це втрати не через корупцію чи неефективність бізнес процесів. Щороку понад 200 тис. українців їдуть закордон на лікування, залишаючи в інших країнах практично $1,2 млрд. Україну з цією ж метою відвідують лише 50 тис. іноземних пацієнтів, які витрачають не більше $200 млн. Баланс 1 до 6 не на користь української економіки», – розповідає заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Лікування українців закордоном — це не забаганки, а вимушений крок на шляху до одужання. Треба визнати, що на даному етапі розвитку вітчизняної медицини деякі захворювання просто неможливо вилікувати в Україні. Цим користуються такі країни як Німеччина, США, Ізраїль та Туреччина, які вже здобули імідж світових здравниць в лікуванні складних патологій.

Для Туреччини медичний туризм — одна з важливих статей доходу державного бюджету. Щороку країну відвідують до мільйона іноземців, які витрачають на лікування до $10 млрд. Ізраїль взагалі є прикладом того як навіть в умовах війни можна розвивати медичну галузь. Країна яка за площею менше Сумської області, щороку приймає 30 тис. пацієнтів, переважно з пострадянського простору.

«Іноземці приїздять до України щоб задовольнити потреби лікування за такими напрямками медицини, як: пластична хірургія, стоматологія, кардіохірургія, санаторно-курортне лікування, застосування допоміжних репродуктивних методів лікування, реабілітація, лікування офтальмологічних захворювань, клітинна терапія. В першу чергу їх стимулює низька вартість лікування, кваліфікований персонал та можливість отримання допомоги без черги», – стверджує Ірина Сисоєнко.

Що стримує розвиток медичного туризму в Україні? На думку заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, в першу чергу — це необхідність державної підтримки, а саме: популяризація можливостей української медицини у світі; підготовка кадрів у сфері медичного туризму; удосконалення правових механізмів захисту пацієнтів, зокрема через впровадження інституту Омбудсмена з прав пацієнтів; лібералізація візового режиму для осіб, які мають бажання приїхати на лікування. В Україні досі діє візовий режим для громадян таких країн, як Австралія, Нова Зеландія, Бахрейн, Саудівська Аравія, Китай та Індія.

Є й інші державні стимули які сприяють розвитку медичного туризму. Наприклад, у Туреччині іноземні пацієнти отримують знижку до 50% на переліт авіакомпанією Turkish Airlines, а рекламою та продажем послуг займається спеціальне агентство, якому виділяють кошти на рекламу і виплачують бонуси. Коли держава зрозуміє важливість цієї сфери для економіки, подібні стимули будуть реалізовані і в Україні. Але сьогодні ми повинні впроваджувати ті речі, які не потребують фінансових дотацій, а вимагають лише кропіткої роботи. Законодавча база для цього практично готова і її лише варто прийняти.

«Держава має підтримувати та стимулювати розвиток напрямків, які користуються попитом у контексті медичного туризму в Україні. Збільшення потоку іноземних громадян в Україну з лікувально-оздоровчою метою призведе до додаткових доходів в економіку держави, залученню іноземних інвестицій та стимулюватиме розвиток медичної та санаторно-курортної галузей. Розвиток в’їзного медичного туризму сприятиме не лише вирівнюванню балансу надходжень та витрат всередині економіки, але і формуванню позитивного міжнародного іміджу України», – підсумовує Ірина Сисоєнко.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *