В Україні впроваджується еПенсія

Мова йде про можливість оформлення пенсій онлайн. Таку новину повідомив зі своєї сторінки у фейсбуці перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб.

Чиновник зауважив, що 17 липня Уряд ухвалив важливу постанову, яка передбачає суттєву оптимізацію та запровадження онлайн таких масових та суспільно важливих послуг:
– призначення пенсії
– перерахунок пенсії
– призначення до пенсії надбавок, допомоги, доплат та компенсацій
– поновлення виплати пенсії
– переведення з одного виду пенсії на інший.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдяки запровадженню електронної взаємодії кількість документів, що вимагаються від заявника буде зменшено на 9 (в в середньому по кожній послузі). Це все є частиною національної стратегії щодо розвитку е-послуг, ключові новації якої – це створення smart-послуг (проактивні та без чиновника) і об’єднання їх в електронні комплексні послуги навколо життєвої чи бізнес-ситуації, зауважує Олексій Вискуб.

Олексій Вискуб. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щоправда, далеко не всі користувачі можуть оцінити належний рівень надання цієї та інших онлайн-послуг, в коментарях по посту Олексія Вискуба українці відмічають, що й досі скрізь доводиться тягати із собою папірці.

У Кабміні пояснюють, що таким чином хочуть знизити адміністративне навантаження на громадян. Істотно скоротиться кількість документів, які необхідно подавати для отримання пенсій, надбавок та доплат до них.

Пенсійний фонд України оприлюднив дані щодо кількості пенсіонерів та середнім розміром пенсій станом на 1 липня 2019 року. Так, 1 липня в Україні налічувалося 11,3 млн пенсіонерів, а середня пенсія становила 3005,96 гривень. Відповідно до Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, мінімальна пенсія зросте за рік на 9% – до 1638 грн.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)