Одні з найбільших бенефіціарів списку “Слуги народу” – два уродженця Чернігівщини

Найбільшим бенефіціаром виборчого списку «Слуги народу» стала київська група Сергія Гусовського-Олексія Гончарука (екс-житель Чернігова та нинішній заступник голови Офісу президента України), що складається з уламків ДемАльянсу та «Самопомочі» (Гусовський – відомий столичний ресторатор) плюс Офіс ефективного управління BRDO (Гончарук).

Їх помилково поділяють на дві когорти. Але це одна команда, яка в кінці минулого року короткочасно оформилася в партію «Люди важливі» – спільне підприємство екс-лідера київської «Самопомочі» Сергія Гусовського і юриста Олексія Гончарука, якого Айварас Абромавічус в 2015 р посадив на грантовий Офіс ефективного регулювання (BRDO ) при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Гроші на партію давали Сергій Башлаков (депутат Київради та уродженець м. Городня Чернігівської області, входить до сотні найбагатших українців) і Томаш Фіала з «Драгон капітал», спонсор всіх соросівських НПО“, – пише телеграм-канал групи розслідувачів Shadow Anonymous.

Два Сергія Гусовський та Башлаков (праворуч). Фото зі сторінки Сергія Башлакова у фейсбуці
Олексій Гончарук в Чернігові. 31 березня, одна з міських дільниць для голосування. Фото з власної сторінки у фейсбуці.

У групі зазначається, що коли видавець та інвестор Томаш Фіала став акціонером партії «Голос» Святослава Вакарчука, партійний проект згорнули. Але за протекцією Айвараса Абромавічуса Олексія Гончарука запросив в команду Зеленського Андрій Богдан (були знайомі з юридичної практики), права рука президента і один з найвпливовіших нині посадовців України.

Скориставшись кадровим голодом і мотивуючи необхідністю дати шанс пройти в парламент гідним людям з НУО, які інакше туди не потраплять, Гончарук (зараз заступник голови Офісу Президента) і Гусовський оптом завели до прохідної частини списку «Слуги народу» практично весь актив своєї відбувся партії“, переконані у Shadow Anonymous.

Ресторатор і кандидат по 212-му київському округу Сергій Гусовський. Фото з офіційної сторінки у фейсбуці

Їх підтримав бізнес-тренер, який називає себе політологом, Олександр Корнієнко (№7 списку). Він колись працював на виборах на мера Миколаєва від «Самопомочі» та на місцевих виборах у Чернігові від політсили “Наш край”.

Олександр Корнієнко (ліворуч) та Дмитро Разумков (праворуч). Фото – Інтерфакс

В результаті вже згадані ресторатор та екс-чернігівець Гончарук отримали власну фракцію (питання, наскільки керовану) всередині «Слуги народу» і своїх людей на хороших позиціях за межами списку.

До їх групи належать №5 списку Галина Янченко (через чоловіка Віктора Андрусіва, колишній ДемАльянс).

Сергій Бабак №11: син колишнього ректора авіаційного університету Віталія Бабака, молодий доктор технічних наук, його рухають на міністра освіти.

Владислав Криклій №12 – начальник головного сервісного центру МВС. Теж з «Люди важливі».

Андрій Герус №17. “Не дивуйтеся, він теж звідти. Після звільнення з НКРЕКУ працював у Ігоря Мазепи, а балотувався від «Самопомочі» Гусовського до Київради“, зазначають розслідувачі.

Герус взаємодіє з Олексієм Оржелем №16 – у BRDO займався енергетикою. До них підключена Вікторія Войціцька (вийшла з «Самопомочі», йде по округу від «Голосу») – її розглядають мало не на міністра енергетики.

Вікторія Войцицька. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Олена Шуляк №13 – співвласниця київської фірми, що консультує забудовників, працювала на Едуарда Шифріна й Алекса Шнайдера, подавалася на посаду глави фіскальної служби України в 2015 році і очільниці податкової в 2019 році. Одночасно пов’язана з Гончаруком по BRDO і Гусовським по київських питаннях.

Денис Малюська №21 (юридичний партнер Гончарука).

Олександр Кубрак № 30 (є зв’язок із головою КМДА Віталієм Кличком).

Іван Юнаков №64 – той, який робить Офіс президента в Українському домі. Він найтіснішим чином пов’язаний з Шуляк.

Віталій Безгін №77 списку – колишній глава правління ДемАльянсу.

За межами виборчого списку у цій групі ключова особа – Максим Нефьодов: глава митниці і кандидат в прем’єри. Його людина з «Прозорро» Андрій Мотовиловец №93 в списку «Слуги народу».

Максим Нефьодов. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

В інших списках Павло Кухта – в «Голосі» з «Люди важливі» і троє колишніх «самопомічників» – Олена Сотник, Іван Мірошниченко, Ірина Сисоєнко – у Смешко.

По округах в Києві – на окрузі №214 від «Голосу» висунутий Вадим Васільчук – один з багнетів Гусовського в Київраді. Його, як не дивно, фінансує Вадим Столар. Сам Гусовський балотується на окрузі №212, де він разом з Нацкорпусом боровся за створення екопарку проти забудовника «Аркади» (в результаті заблокували будівництво комплексу «Патріотика на озерах»). Має шанси пройти, тому що проти нього «Слуга народу» виставив формального кандидата“, пишуть розслідувачі.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *