Парубій потролив Зеленського законодавчо (Фото)

Президент Володимир Зеленський закликав законотворців зібратися на позачергове засідання у Верховній Раді. І з цією метою звернувся до Голови парламенту з листом. Щоправда, у цьому зверненні чинний спікер Андрій Парубій помітив порушення законодавства. На що і звернув увагу глави держави у відповідному пості на своїй сторінці у фейсбуці. Він заявив, що президент просить скликати засідання, в той час як процедура передбачає скликання сесії.  І там теж є свої нюанси.

Андрій Парубій. Фото з особистої сторінці у фейсбуці

Як Голова Верховної Ради України неухильно дотримуюсь чинного законодавства. До чого закликаю усіх посадовців.

Президент України Зеленський звернувся до мене з проханням про скликання позачергового засідання Верховної Ради України. Однак скликання такого засідання не передбачено Законом, адже Регламент Верховної Ради України передбачає можливість скликання позачергового пленарного засідання у невідкладних випадках у період МІЖ пленарними засіданнями під час сесії Верховної Ради України.

Оскільки останнє пленарне засідання 10 сесії Верховної Ради України VIII скликання, відповідно до календарного плану, відбулося 12 липня, у мене є єдина передбачена законодавством можливість – скликати на вимогу Президента України позачергову сесію Верховної Ради України.

Звернувся до Президента з проханням привести свій лист до Верховної Ради у відповідність до вимог Закону.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У своєму листі Андрій Парубій зокрема зазначає, що згідно зі статтею 11 Регламенту Верховної Ради України, позачергова сесія скликається не пізніше як у семиденний строк після дня надходження вимоги про її скликання. Окрім того, не пізніше як за три дні до її відкриття у газеті “Голос України” має бути опубліковане відповідне розпорядження спікера із переліком питань, які планується розглянути. Також, десята сесія Верховної Ради 8-го скликання завершується 19 липня, тож скликати позачергове пленарне засідання неможливо. Відтак, Голова Верховної Ради попросив президента України привести своє подання у відповідність із “вимогами чинного законодавства”.

Пост спікера став вірусним і отримав сотні поширень та коментарів.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *