Зеленський ініціював перевірку надання держдотацій холдингу Косюка

До правоохоронних органів було передано нові матеріали про оборудки в оборонній сфері. Про це на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики повідомив 18 липня президент України Володимир Зеленський.

Ви чули гучну історію про корупцію в державному концерні «Укроборонпром». Днями ми передали до правоохоронних органів (матеріали. – Ред.) про ще одну корупційну схему у сфері оборонної промисловості, – сказав він.

«Як виявилося, протягом п’яти років діяльності попередньої влади спецекспортери лише за декількома сумнівними контрактами перерахували майже 30 млн доларів США на рахунки офшорних компаній за нібито надані послуги», – розповів Глава держави про деталі й нагадав, що перераховані в офшори кошти є грошима платників податків.

Також Володимир Зеленський повідомив про корупцію у бюджетній сфері. Зокрема, він звернувся до відповідних органів з вимогою здійснити перевірку правомірності надання державних дотацій одному з підприємств.

«Протягом 2017-2018 років одному з найбільших агрохолдингів України, «Миронівському хлібопродукту», з державного бюджету виділено майже 2,5 млрд грн дотацій. Насправді він не потребує державної підтримки, бо має надприбутки. І ви це знаєте. І щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», – цитує президента сайт його офіційного інтернет-представництва.

Володимир Зеленський. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Також Володимир Зеленський торкнувся питання «Укртрансбезпеки» та корупції в дорожній сфері. Президент повідомив, що за значні недоліки в роботі 17 липня був відсторонений від виконання обов’язків керівник «Укртрансбезпеки» Михайло Ноняк. Глава держави висловив думку, що за такими оборудками стоять найвищі посадовці, тому на це має бути відповідна реакція.

В свою чергу, представник Всеукраїнської аграрної Ради Михайло Соколов вважає, що президентська команда тільки згає час, перевіряючи “Миронівський хлібопродукт”. У коментарі “Українським новинам” він повідомив, що дотації були виплачені обґрунтовано.

На мій погляд, перевіряти підстави для виплат дотацій МХП – справа безперспективна. Навіть якщо перевірка відбудеться, ми побачимо, що гроші були виплачені на підставі об’єктивних показників, і відповідно до прийнятих Урядом на той момент підзаконних актів. Тобто, шукати тут якийсь склад злочину в діях МХП, як і будь-якого іншого одержувача дотацій, – безперспективно, – підкреслив він.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов. Фото з офіційної фейсбук-сторінки

Єдине, що в даному випадку можна перевірити – це самі підзаконні акти, на підставі яких аграріям і виплачувалися ці дотації, додав Соколов.

Відзначимо, що дотації за будівництво (реконструкцію) тваринницьких об’єктів торік отримали щонайменше 15 агропідприємств, це: “Прогрес”, “Вінницька птахофабрика” (МХП), “Генетик-Інвест”, “УРМАНСЬКЕ”, “Аграрна компанія 2004” , МПК “Катеринославський”, ПК “Дніпровський”, СФГ “Мрія”, ТОВ “ДФУ Агро”, ФГ “Персей Агро”, ТОВ “Селекційній центр свинарства”, ФГ “Агротрейд 2006”, ТОВ “МАРЛЕН КД”, ТОВ “Агро Рось “, ТОВ” Кищенці “.

Один з бенефіціарів МХП – Юрій Косюк. Фото – Politeka

Серед цих компаній – лише одна “Вінницька птахофабрика” входить до складу холдингу “Миронівський хлібопродукт”.

У минулому році інвестпроект “Вінницької птахофабрики” називали найбільшим за останні 5 років у секторі АПК. Компанія витратила 2 млрд грн, і від держави отримала компенсацію в розмірі 30%.

Всі витрати були понесені ТОВ “Вінницька птахофабрика”. Загальна сума витрат на будівництво – більше 2 062 млн гривень“, – повідомляли в МХП, додаючи, що запуск нових об’єктів дозволив збільшити штат фабрики на 600 робочих місць (тепер більше 6 тисяч в цілому).

Зростання виробництва при цьому очікується на рівні 55% до 167 тис тонн курятини на рік (при виході виробництва на повну потужність).

Що стосується отриманих дотацій, то всі вони були повернуті в операційну діяльність підприємства, підкреслювали ще в 2018 році в МХП. Як відомо, основним бенефіціаром МХП є колишній радник 5-го президента України Петра Порошенка Юрій Косюк.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)