Останнє опитування перед виборами: у парламент заходять 5 партій

Соціологічна група «Рейтинг» провела останній зріз громадської думки перед достроковими парламентськими виборами. Протягом 13-17 липня вони опитали 2500 людей. Дива не сталося – у парламент заходять ті самі 5 політичних партій.

Виявилося, що 41% респондентів вважає, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 37% – у неправильному, 22% – не визначилися з цього питання.

Найкраще оцінюють напрямок розвитку країни на Заході та у Центрі, відносно гірше – на Сході. Більш оптимістичною залишається  молодь та виборці «Слуги народу». Натомість найпесимістичнішими є симпатики партій «Європейська Солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя».

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 49,5% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр партія «Опозиційна платформа – За життя» (10,5%), партія «Європейська Солідарність» (7,7%), «Батьківщина» (6,9%) та партія «Голос» (5,9%). Партію «Сила і честь» готові підтримати 3,8%, «Опозиційний блок» – 3,1%, Рейтинг інших політичних сил – менше 3%.

Фото – raitinggroup

58% опитаних задоволені діяльністю Президента України Зеленського, 19% – протилежної думки, ще 24% – поки не змогли сформувати своє ставлення до нього. 28% позитивно оцінюють роботу очільника Уряду Гройсмана, з іншого боку 62% – негативно. Роботою Верховної Ради незадоволені більше 80% респондентів, задоволені – лише 7%.

Що означають ці показники у глобальному розумінні? Політолог Микола Мельник на своїй сторінці у фейсбуці вважає, що турне Володимира Зеленського по містах та селах України дало свій результат і падаючий рейтинг його політсили знову підскочив. Тож, робить висновки, експерт – поїздки Україною, вочевидь, задумувалися саме для цього.

Рейтинг “Слуги народу” за час турне Президента зріс з 35% до майде 42%. Народу подобається шоу і ЗЕ його дає. За останній тиждень ріст був в межах статистичної похибки. Тож це їх +/- їх потолок, але якщо подивитись, що вони лідери серед категорії “другий голос” то 47-49% вони спокійно можуть брати.

Микола Мельник. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Опозиційна платформа продовжує домінувати в умовно проросійському електораті, вважає експерт. Наразі їх рейтинг становить 9%.

За останній тиждень просів на 2 пункти, що стало наслідком сильної мінусовки від Опоблоку. Ну а сам Опоблок не рятують ані гроші Ахметова, ані залучення “партії мерів”. Їх рейтинг продовжує бовтатись на рівні 2-3%.

Партії “Голос” псує динаміку їхній невизначений порядок денний та незрозуміла позиція лідера. Відтак, політсила і  “топчеться” у межах рейтингу 5-6%.

Позитивної динаміки за тиждень немає. Але вони можуть сильно добрати із категорії “не визначились”.на межі 6-8. 

“Європейська солідарність” трохи набирає за рахунок промахів суперників. Вибудовуючи свою стратегію на темі боротьби із “Реваншем”.

За тиждень позитивної динаміки не відбулось (6-7%), але вважаю, що подальше паразитування на темі “реваншу” дасть свої плоди. 

“Батьківщина” демонструє сталість. 6% третій тиждень поспіль. Падати нікуди, переконаний Мельник, бо є потужні партійні структури, а от для росту немає потрібних тез і дійсно нових облич у списках.

– Але і цього може виявитись досить, щоб отримати “золоту акцію” і крісло Прем’єра, – пише Мельник.

“Сила і честь” і “Громадянська позиція” втрачають. Люди з прозахідною системою цінностей себе там не бачать, протестний електорат пішов до “Голосу”.

Кількість тих, хто не визначився коливається у межах 13-15%. Цього достатньо, щоб вплинути на боротьбу за 2-5 місце.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)