Хто може очолити оновлену Верховну Раду?

Майже добігли свого завершення дострокові парламентські вибори. Практично у всіх округах вже завершене опрацювання протоколів. У ЦВК рапортують – прийняли оригінальні протоколи про підсумки голосування у 34 ОВК. Відтак, настає час для різних інсайдів – хто буде очолювати Верховну Раду і хто стане новим прем’єром. Портал tZe публікує свої версії.

Зокрема, відзначається, що 23 липня президент Зеленський влаштував нараду. Однак, на засіданні не був присутній Іван Баканов, т.в.о. очільника СБУ. Зате була присутня інша загадкова людина, яку представили, як “доброго друга Урі”. Подейкують, що мова йшла про партнера олігарха Ігоря Коломойського Уріеля Лейберта.

Вже не вперше у ЗМІ обговорюють те відчуження, яке нині триває між президентом та головним сбушником. У tZe відзначають, відносини Баканова із Зеленським зараз носять виключно індивідуальний характер, а зустрічі проходять у вельми закритих місцях.

Що ж ухвалили на нараді? По-перше, фактично вирішено остаточно створити монокоаліцію виключно зі складу партії Зеленського і частини незалежних депутатів. Основна мета – конституційна більшість. Проти наполегливо виступає Шефір (Сергій Шефір, помічник президента – ред.).

Фото – сайт Офіційного інтернет-представництва президента України

Дуже м’яко і обережно з ним солідарний Данилюк, але Зеленський, мабуть, все вже вирішив. По-друге, практично затверджена кандидатура Дмитра Разумкова на главу ВР. Проти заперечує Богдан. Решта навпаки підтримує. Власне, це означає, що Зеленський не приймає умов Коломойського і кандидатури Разумкова на посаду на прем’єра“, переконані автори у tZe.

Основне питання – прем’єр. Критерії відбору – потрібна незначна, керована фігура. У tZe вважають, що президент обиратиме людину на цей пост вельми обережно. Справа в тому, що за українським законодавством прем’єр має повноваження цілком співмірні з президентськими, притому в дуже важливій сфері – реального грошового обороту. Тим більше, після затвердження урядових програм, він отримує річний імунітет на відставку Кабінету, а саме цей рік критично важливий для Зеленського.

Усі кандидатури, які обговорюють у медіа, поки піддані сумніву. Зокрема, фінансист Владислав Рашкован чітко заявив про незалежність Кабміну, екс-міністр економічного розвитку Айварас Абромавічюс викликає у Зеленського великі сумніви в лояльності. Заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук – занадто незначна фігура. Досвіду реальної економіки немає, знання в економіці практично теж.

Ігор Коломойський. Фото – Shadow Anonymous

Голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв і Юрій Вітренко (Директор з розвитку бізнесу НАК “Нафтогаз”) “викликають істерику в Росії з якої ще переговори про транзит вести. Всі ці мимрилося і пережовувалося досить довгий час і закінчилося словами Зеленського “Мені вже пора“, пише видання.

Автори зауважують, що зрозуміло, що рішення буде прийнято безпосередньо президентом Зеленським. І з оголошенням кандидатури він буде тягти максимально довго.

Так що це? Все просто – це маленький спектакль для “доброго друга Урі” надісланого “цінителем творчості кварталу” Коломойським, у якого колись Володимир просив грошей за роботу. Фактично – це декларація про розрив. Фінальний акорд процесу… Завершилося фактично перехоплення функцій особистої охорони Зеленського структурами СБУ. Після перемоги на виборах Зеленський вирішив, що вже не потребує Коломойського і К“, підводить підсумок видання.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)