Гепатити – проблема комплексна

Вірусний гепатит – інфекційне зараження печінки. Існує вісім типів вірусів гепатитів – A, В, С, D, E, J, F, TT. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусними гепатитами інфіковані або перенесли їх у минулому до 2 млрд нинішнього населення Землі. Актуальність проблеми вірусних гепатитів А, В, С, D, Е визначається не тільки високою захворюваністю, що нерідко набуває характеру епідемій, а і високою частотою хронізації захворювань, що може призвести до розвитку цирозу та раку печінки, адже мінімум 60% випадків раку печінки пов’язано саме з пізнім діагностуванням та лікуванням вірусного гепатиту В і С. Таким чином, проблема вірусних гепатитів – надзвичайно актуальна, що обумовлює привернення до неї особливої уваги не тільки з боку медиків, а і представників владних структур та громадськості. Повідомляє Чернігівський обласний ОЦІАТ.

За словами лікаря-гастроентеролога КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Людмили Жили, гепатити – підступні захворювання, які можуть протягом десятиліть не мати жодних проявів і змушують хворого звертатися за медичною допомогою лише тоді, коли вже наявні такі симптоми, як втомлюваність, погіршення самопочуття, субфебрильна температура, важкість у правій ділянці епігастрію, гіркота у роті та інші диспепсичні явища. «На жаль, часто-густо люди приходять з такими симптомами, як жовтяниця, потужний біль у правому підребер’ї, здуття живота.

Людмила Жила

І тоді на основі скарг та лабораторних досліджень встановлюється діагноз вірусного хронічного гепатиту, – розповідає Людмила Жила, – Гепатити – проблема комплексна, адже існує безліч причин їх поширення – нездорове харчування, зловживання алкоголем, тютюнокуріння, неконтрольоване використання лікарських препаратів (особливо нестероїдних анальгетиків), що негативно відображається на роботі печінки – потужної «лабораторії» людського організму, в якій протягом доби відбувається понад п’ятсот хімічних реакцій. Таким чином, у групі ризику знаходиться чи не кожна людина, яка не слідкує за своїм здоров’ям, має шкідливі звички, нераціонально харчується, піддається стресам тощо. І таких в Україні дуже і дуже багато».

Людмила Жила наголошує, що деяких видів гепатитів можна уникнути через дотримання правил особистої гігієни. Наприклад, гепатит А, збудник якого передається через воду, немиті руки, останнім часом не такий поширений, як гепатити В і С, які вважаються парентеральними гепатитами, передаються через кров під час використання, наприклад, забруднених шприців.

Враховуючи актуальність проблеми поширення гепатитів в Україні, нині триває робота над розробкою національної Стратегії по боротьбі з вірусними гепатитами. План заходів в рамках цієї стратегії передбачатиме вакцинацію проти вірусного гепатиту В, профілактику передачі вірусу від матері до дитини, безпеку крові та ін’єкцій, програми зменшення шкоди серед ключових груп населення, вчасну діагностику та лікування тих, хто цього потребує. Зокрема, існує державна програма по лікуванню гепатиту С, але вона не забезпечена повною мірою необхідним фінансуванням. Тому, нині Міністерством охорони здоров’я в регіони відправлено партії препаратів (із діючою речовиною софосбувір та даклатасвір) для безкоштовного лікування цього виду гепатиту.

Фото – GOROD.cn.ua

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *