Україна істотно збільшила експорт зерна в новому сезоні

Експорт зернових з України виріс за перші п’ять днів сезону 2019/20 до 636 тис. тонн в порівнянні з 584 тис. тонн за аналогічний період попереднього сезону, повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства.

Станом на початок липня, найбільша частка експорту припала на кукурудзу – її поставили 566 тис. тонн. Пшениці відвантажили 64 тис. тонн, тоді як ячменю – 6 тис. тонн. Крім того, за вказаний період Україна продала за кордон 3,6 тис. тонн пшеничного борошна.

Україна збільшила експорт зернових більш ніж на чверть. Міністерство не озвучило прогноз експорту на поточний сезон. У 2018/19 році Україна експортувала рекордні 49,7 млн. тонн різних зернових культур.

У минулому році Україна зібрала рекордні 70 млн тонн зерна проти 61 млн тонн в 2017 році. В сільськогосподарському експорті України домінують зернові, рослинні масла і олійні культури.

Нагадаємо, експорт зернових культур через українські морські порти різко скоротився минулого тижня – з 772 тис. тонн тижнем раніше до 304 тис. тонн.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *