Бутусов: “Затримання судна “NEYMA” – це перша антиросійська операція Зеленського “

Відомий експерт та головний редактор видання Цензор.нет Юрій Бутусов повідомив подробиці сенсаційної операції СБУ із затримання російського танкера “NEYMA”, яка блокував прохід українських військових суден через Керченську протоку.

Військова прокуратура і Служба безпеки затримали російський танкер “NEYMA”, яке брало участь у блокуванні українських катерів “Нікополь”, “Бердянськ” і буксира “Яни Капу” 25 листопада 2018 го року в Керченській протоці. Саме “NEYMA” виконала наказ перекрити протоку для проходу. Танкер належить компанії “Волго-Донське суднове агентство”, але фактично розпоряджається судном компанія “ЮВАС ТРАНС” з окупованої Керчі, яка належить зраднику, який швидко поміняв праспорт, Ярославу Народицькому, а директором компанії є Роман Теплухін – депутат окупаційної Керченської міської ради.

На “NEYMA” затримані також 10 членів екіпажу. З січня 2018-го танкер знаходився в розпорядженні “ЮВАС ТРАНС”, і два буксири “ЮВАС ТРАНС” вивели 25 листопада 2018 го танкер на фарватер протоки.

За ініціативи військової прокуратури згідно з рішенням РНБО і Указом президента України від 19 березня 2019 проти “ЮВАС ТРАНС” введені санкції терміном на 3 роки, які передбачають арешт всього майна підприємства.

В ніч з 24 на 25 липня в Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер «NIKA SPIRIT». Але на ділі це і є “NEYMA”, з новою назвою – але ідентифікаційний код судна той самий – ІМО – 8895528, згідно з даними міжнародної системи EQUASIS.

Зрозуміло, що судно буде заарештовано. 10 членів екіпажу вже допитані, здійснено перевірку їх причетності до злочину. Виявилося, напередодні виходу з Керчі в Ізмаїл, Народицький поміняв екіпаж, всі ці моряки – нові люди, поки даних про їхню причетність до нападу на українських моряків в Керченській протоці немає, – пише Бутусов на своїй сторінці у фейсбуці.

Обставини переходу танкера в Ізмаїл зараз з’ясовуються.

Танкер “NEYMA”. Фото зі сторінки Юрія Бутусова

Перехід з Керчі в Ізмаїл судно здійснювало довго – протягом трьох діб, тривалий час танкер знаходився поблизу територіальних вод України. Цілком ймовірно, російські спецслужби очікували силове захоплення судна поза територіальними водами, перевіряли, яка буде реакція. Але ніяких сигналів тривоги не було. “NEYMA” зайшла в Ізмаїл під двома прапорами – український на носі і російський на кормі. Тобто про те, що неприємності можливі, власники знали – і намагалися зовні дезорієнтувати спостерігачів.

Більш того, 24 липня російська влада затримала в порту Єйська українське судно “Лізор” і 14 моряків за звинуваченням в незадовільному технічному стані і затримку виплати зарплати.

Не виключено, що росіяни, таким чином показали, що готові затримувати під будь-яким приводом будь-які українські судна, якщо “NEYMA” при заході в Ізмаїл буде затримана. І ось, “NEYMA” зайшла на ремонт на судноремонтний завод, що належить Анатолію Урбанському – главі Одеської облради, який у неділю в цьому районі виграв вибори до Верховної Ради по 143 виборчому округу. Очевидно, це був просто привід. Народицький міг відремонтувати танкер і на своєму заводі в Керчі. Танкер прийшов без вантажу. Більш вірогідною є версія, що таким чином росіяни та “ЮВАС ТРАНС” перевіряли, чи можна після зміни влади налагодити канал поставок контрабанди з Криму в Україну і реакцію українських спецслужб.

Фото – операція затримання російського танкера “NEYMA”. Фото -Юрій Бутусов

Але поки танкер йшов в Ізмаїл, військова прокуратура, департамент контррозвідки СБУ і управління СБУ в Одеській області отримали оперативну інформацію і підготували затримання “NEYMA”.

Заслуговує на увагу – про операції мало інформацію мінімум 20 осіб – і ніхто не “злив”! Це гідно, як на наш час. Про значимість затримання “NEYMA” говорить миттєва реакція російських ЗМІ – через 20 хвилин після повідомлення про затримання СБУ, російське агентство РІА вже опублікувало коментар російського сенатора Володимира Джабарова, який заявив: “Якщо Київ хоче трохи поліпшити наші відносини, вони повинні негайно відпустити танкер”, – зауважує Бутусов.

За порушення законів України в 2018-му році були затримані російські судна “Механік Погодін” і “Норд”, які до сих пір знаходяться під арештом. Тепер в їх числі “NEYMA”.

Рішення про затримання було схвалено президентом Володимиром Зеленським напередодні, 24 липня. Рішення приймалося непросто, оскільки було очевидно, що арешт призведе до дій у РФ. І це перша операція 6-го президента на посаді на захисті інтересів України, що викличе злість і роздратування Кремля.

Варто зазначити, що затримання “NEYMA” є свого роду логічною відповіддю на невиконання Російською Федерацією рішення Міжнародного морського суду, який звинуватив РФ в незаконному затриманні українських моряків і катерів 25 листопада 2018 го, і зажадав їх негайного звільнення.

За повідомленнями у ЗМІ, затриманих 25 липня  російських моряків з судна “NEYMA” відпустили.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *