Прогноз: Молоко активно буде дорожчати до середини серпня

Ціна на сире молоко в другій половині липня продовжила рости досить швидкими темпами. Так, екстра сорт додав 38 коп. і зараз в середньому коштує 9,87 грн / кг.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації виробників молока.

«При цьому збільшується розрив між екстра сортом і сортами нижче. В даний час різниця між сортами «екстра» і «вищий» становить 75 коп. і є Найбільшою в поточному році і вище на 25 коп., ніж в липні 2018 р що свідчить про зростає попиту на якісне молоко », – говорить аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Ціна вищого ґатунку зросла на 19 коп. і встановлена ​​на рівні 9,12 грн / кг. Перший сорт подорожчав на 16 коп. і зріс в середньому до 8,87 грн / кг. Різниця між вищим і першим сортам поки стабільна і становить 25 коп., Тоді як в липні минулого року вона встигала 45 коп. Зміни в цінових діапазоні між сортами, набувають нових обрисів і тенденція буде закріплюватися в подальшому в зв’язку з новими вимогами гігієни молока і молочних продуктів.

Середньозважена ціна молока в липні склала 9,17 грн / кг, що на 69 коп. вище (+ 8,1%), ніж в липні 2018 року.

«На зростання ціни зараз тиснуть ряд факторів. Головний з них – нестача молока. У поточному році відзначається неповноцінність сезону «великого молока», що обумовлено зменшенням чисельності Дойна поголів’я корів в Україні. Інший і не менш важливий – вплив зовнішньої торгівлі, активність якої зараз несподівано посилилася в зв’язку з появою нового «вікна можливостей» для експорту молочних продуктів в країни СНД, контракти на поставку яких вже підписані. Ще один несподіваний фактор – відсутність запасів сухого молока в крупних операторів ринку, що створює додатковий попит на внутрішньому ринку », – пояснюють в асоціації.

Активна фаза підвищення ціни на молоко збережеться до середини серпня, а в подальшому сповільнить темпи зростання. Висхідний ціновий тренд буде зберігатися орієнтовно до жовтня місяця, вважають експерти.

Фото – Labprice

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *