Експорт волоських горіхів з України виріс на 75%

Україна за перше півріччя 2019 р експортувала плодово-ягідної продукції на суму $ 116 млн, що на 16% перевищує минулорічний показник за відповідний період.

Про це повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва і міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Богдан Духніцкій, йдеться в повідомленні установи.

За його словами, це стало можливим завдяки триваючому збільшення доходів від продажів на зарубіжних ринках всіх основних товарів вітчизняного експорту групи 8 УКТЗЕД. Йдеться про волоських горіхах, заморожених плодах і ягодах, яблуках і грушах, які сукупно займають в структурі вартості продукції цієї групи більше 95%, пояснив експерт.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року вітчизняний експорт плодів і ягід збільшився і в кількісному вираженні, повідомив Богдан Духніцкій. Майже на 75% зросли обсяги закордонних поставок волоських горіхів – з 19 тис. Т до 33 тис. Т, а також яблук і груш – з 24 тис. Т до 42 тис. Т. Майже на третину зросли обсяги експорту заморожених фруктів – з 14 тис. т до 18 тис. т.

Головні ринки збуту для українських виробників – Туреччина ($ 18 млн), Франція ($ 11 млн), Польща ($ 10 млн), Білорусь ($ 9 млн), Ірак ($ 7 млн), Італія ($ 5 млн), Греція ($ 5 млн) і Німеччина ($ 4 млн).

Загалом, більше 50% вартості наших плодів і ягід надходить в результаті експорту в країни Євросоюзу.

«З урахуванням існуючих тенденцій у вітчизняному експорті плодово-ягідної продукції та випередження рекордних показників 2018 року існує реальна можливість оновити найвищий за роки незалежності показник її зовнішніх продажів за результатами 2019 року», – прогнозує Богдан Духніцкій.

Фото –UkrMedia

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *