В Україні стартували громадські обговорення медичних гарантій

На сайті Національної служби здоров’я України для ознайомлення та громадського обговорення опубліковано проекти вимог мінімального обсягу послуг за Програмою медичних гарантій у 2020 році. Дотримання вимог буде умовою договору між НСЗУ та надавачем послуг за Програмою медичних гарантій, починаючи із наступного року. Пише "Урядовий кур'єр".

Вимоги до послуг є важливими з огляду на те, що НСЗУ може укладати договори з медичними закладами, які автономізовані (перетворені в комунальні некомерційні підприємства), комп’ютеризовані та підключені до електронної системи охорони здоров’я, та оплачувати надані ними послуги за умови, якщо ці послуги відповідають визначеним і затвердженим вимогам.

Наразі вимоги розділені на дві частини:

  • вимоги до загальних послуг стаціонару (терапевтичних та хірургічних): терапія, педіатрія, дитяча хірургія та хірургія для дорослих.
  • вимоги до окремих (пріоритетних) послуг, які мають значний вплив на стан здоров’я населення та які будуть оплачені за підвищеним тарифом: амбулаторні ендоскопічні дослідження, стаціонарна допомога пацієнтам з інфарктом міокарда, мозковим інсультом, неонатальна допомога та допомога при пологах.

Після затвердження МОЗ вимог вони почнуть діяти, починаючи з 2020 року. За необхідності на наступні роки документ може бути доповнений чи переглянутий.
НСЗУ звертає увагу майбутніх партнерів, що відповідність розробленим вимогам щодо мінімального обсягу послуг не скасовує необхідності дотримання чинних вимог щодо ліцензування та табелю оснащення закладу.

У випадку, якщо заклад не відповідатиме вимогам до пріоритетних послуг, такий заклад не зможе претендувати на оплату послуг за підвищеним тарифом. Якщо пріоритетні послуги будуть надані в такому закладі, вони будуть оплачені за звичайними тарифами, за умови, що вони відповідають загальному рівню надання послуг.

Проект вимог – це результат спільної роботи 150 позаштатних експертів НСЗУ, лікарів-практиків з усієї України, а також фахівців Національної служби здоров’я України і Міністерства охорони здоров’я України, які працювали разом протягом 5 місяців.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *