Реєстр корупціонерів передали з Мінюсту до НАЗК

Інформацію про закриття реєстру корпціонерів виклав у себе ресурс Opendatabot.ua. За їхніми даними вже місяць як Міністерство юстиції перестало публікувати реєстр корупціонерів у форматі відкритих даних. Ці дані тепер не оновлюються і в Опендатабот. Відтак, майже 24 тисячі корупціонерів потенційно зможуть повернутися на держслужбу.

Відповідно до законодавства, людина, яка скоїла корупційне правопорушення, як мінімум протягом трьох років не має права обіймати державні посади. Якщо її статус буде неможливо перевірити автоматично, є ризик, що ці люди зможуть повернутися на державні посади.

Навіщо було перевіряти людей в реєстрі корупціонерів?

Відповідно до постанови Кабміну, Національне агентство проводило перевірку претендента на державну посаду в реєстрі корупціонерів. Якщо людина потрапила в реєстр, то протягом трьох років її не мали брати на роботу в Держоргани, — пояснює Тарас Бойко, виконавчий директор Центру політико правових досліджень.

Чому реєстр корупціонерів перестали публікувати? Починаючи з 14 серпня 2018-го року списки зловмисників публікували на порталі відкритих даних кожні 7-10 днів. Проте останнє оновлення даних відбулося 25 червня 2019 року.

Згідно з останнім оновленням, в Україні було зареєстровано понад 23,9 тисяч корупціонерів.

Національне агентство з протидії корупції зараз взялося створювати сайт з реєстром корупціонерів, проте цей реєстр не є відкритим — ці дані неможливо обробити автоматично. В свою чергу, ресурс вирішив поцікавитися, на якій стадії цей процес нині? У НАЗК повідомили, що питання знаходиться на стадії оголошення тендеру для пошуку технічних підрядників, і реєстр опублікують тоді, коли цей процес завершиться. Точна дата публікації залишається невідомою.

Також, в Opendatabot.ua повідомляють, що вносять реєстр корупціонерів у список задач для державних органів і будуть наполягати над його повторним відкриттям.

В свою чергу, у Мінюсті повідомляють: реєстр працює. Щоправда, тепер його веде інше відомство – НАЗК. Відтак, усі запити стосовно осіб, які потребують спеціальної перевірки у зв’язку із претендуванням на посади із підвищеним корупційним ризиком – потрібно надсилати саме до Нацагенства.

На сайті Міністества юстиції зазначається, що до початку ведення НАЗК Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, на Міністерство юстиції України, відповідно до постанови Кабміну від 25 березня 2015 року № 171, було покладено повноваження щодо продовження забезпечення ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та надання інформації з нього згідно з Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим цією постановою.

01 лютого 2019 року Міністерством юстиції та НАЗК відповідно до спільного наказу від 16 січня 2019 року № 140/5/4/19 «Про передачу нематеріального активу – бази даних» підписано Акт приймання-передачі нематеріального активу – бази даних «Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення». З 4 лютого 2019 року вводиться у постійну (промислову) експлуатацію інформаційно-телекомунікаційна система «Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення», адміністратором якої є Національне агентство.

Реєстр доступним за посиланням: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *