Закупівельні ціни на свинину продовжують рух вгору

Свинина в живій вазі у другій половині липня подорожчала на 9% (склавши 48,2 грн / кг), хоча в середині місяця ціна була близько 44,2 грн / кг.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації свинарів України.

«Якщо в середині місяця ціни на свиней забійних кондицій варіювали в межах 43-45 грн / кг, то вже в кінці товарні партії реалізовували по 47-49 грн / кг. Оператори пояснюють пожвавлення на ринку обмеженістю пропозиції тварин забійних кондицій через повільне приросту свиней в літній час. Крім цього, окремі переробники відзначають деяке поліпшення реалізації протягом останніх кількох тижнів, в тому числі в курортних зонах. Фактором підтримки цін також є досить млявий імпорт свинини », – пояснюють експерти.

Як наслідок, і виробники, і переробники очікують продовження висхідного руху цін на наступному тижні. Так, більшість представників Асоціації «М’ясна галузь» очікує, що ціни на свініну в живій вазі на наступному тижні будуть варіюватися в межах 48-50 грн / кг. Однак, у кінці тижня епізодично звучали й більш високі ціни.

«Від прогнозів подальшого руху цін переробники поки що утримуються. Однак зазначають, що раптове підвищення цін може привести до низхідного руху в найближчій перспективі. Так, з одного боку, підвищення роздрібних цін на м’ясо і м’ясопродукти може «відлякати» споживача. З іншого, підвищення цін на свинину в Україні йде в розріз з трендом здешевлення свинини в центрі і на півночі ЄС, що робить імпортну продукцію більш привабливою за ціною для виробників ковбас і м’ясних виробів », – повідомляють в асоціації. Пише AgroPortal.ua

Фото – AgroPolit.com

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *