Куликівське молоко – підприємство з більш ніж 40 річними традиціями, стан молочно галузі у Чернігівські області

Інтерв’ю з головою наглядової ради Приватного акціонерного товариства “Куликівське молоко” Анатолієм Дідуром записали в редакції Експертної Думки

Розкажіть будь ласка про історію вашого підприємства. 

Молочний завод в смт. Куликівка, що на Чернігівщині, був збудований ще в радянські часи проте після набуття Україною незалежності завод прийшов в занепад. Новітня історія заводу бере свій початок 1999 року після заснування акціонерного товариства “Куликівське молоко”. В жовтні 2000 року на підприємстві запустилось оновлене виробництво сухого знежиреного молока та вершків, а в 2006 році було введено в експлуатацію лінію з виробництва молока питного та цільномолочної продукції (сметани, йогуртів, кефірів, ряжанки та іншої продукції). Саме з цього моменту продукція під брендом “Куликівка” з’явилась на полицях магазинів в різних куточках України. В процесі розширення виробництва в 2011 році асортимент продукції поповнився сирами твердими, а згодом і кисломолочними.

На даний момент підприємство є одним з лідерів на ринку виробництва молочних продуктів в Чернігівській області, якість яких гарантована багаторічним досвідом та традиціями. Наразі ПрАТ “Куликівське молоко” виробляє понад 30 видів молочних продуктів і є роботодавцем для понад 250 працівників. Ми пишаємось тим, що є одним з найбільших платників податків в Куликівській громаді.

 

Де знаходиться виробництво продукції?

Основні виробничі потужності розташовані в селищі Куликівка, де знаходиться виробництво сухого знежиреного молока, вершкового масла, вершків, молока питного та кисломолочної продукції. Додаткове виробництво знаходиться у селі Салтикова Дівиця Куликівського району де виробляються тверді та кисломолочні сири.

Що зараз відбувається в галузі молокопереробки, чи є підтримка від держави і як впливає криза на бізнес?

Протягом останніх декількох років ситуація в молочній галузі України є вкрай несприятливою. Серед головних викликів перед якими постали молокопереробні підприємства, на мою думку, є: по-перше, загальне зменшення кількості молока в країні. В ПрАТ “Куликівське молоко”, як і в більшості українських заводів, молоко для виробництва надходить від особистих підсобних господарств населення та сільськогосподарських підприємств. Оскільки утримувати корову для фізичних осіб часто не вигідно і відсутня підтримка від держави, то велика кількість власників вирізають худобу. Сільгосппідприємства, в свою чергу, також зменшили кількість корів, оскільки дискусії в уряді та парламенті про зняття мораторію на землю, спонукають власників колгоспів акумулювати кошти, щоб, у випадку необхідності, бути готовими до купівлі землі. Багато аграріїв ставлять ставку на рослинництво, як маржинальніший напрямок, та той, що швидше окуповує вкладені інвестиції. По-друге, зменшення експорту молочної продукції та збільшення імпорту. Згідно даних Асоціації виробників молока, за чотири місяці 2020 року експорт по всім категоріям молочної продукції скоротився на 26%, а імпорт виріс на 156%. За відсутності захисту державою національних виробників молока та у зв‘язку зі зміцненням гривні, полиці магазинів швидко заповнює молочна продукція з Європи, тим самим витісняючи українських виробників. Дешеві європейські кредити та державна підтримка виробників дозволяє європейським переробникам мати меншу собівартість виготовленої продукції і виникає катастрофічна ситуація – виробити молочну продукцію в Європі і доставити в Україну часто дешевше ніж виробити в Україні і продати в України. Український споживач все більше купує і звикає до європейських молочних продуктів. Існують і інші фактори, але ці два, на мою думку, є головними.

На жаль, вказані фактори негативно впливають на можливість розвитку бізнесу та галузі в цілому.

Як розвивається в таких умовах “Куликівка” і які ваші плани на майбутнє?

Ми пишаємось нашою командою та тим, що вже майже 20 років нам вдається створювати натуральні продукти для споживачів. Незважаючи на турбулентність в Україні та світі, наш завод працює і розвивається. За останні 2 роки ми зробили ребрендинг для

певних груп товарів, запустили нові види продукції, а деякі загорнули в нові упаковки, розширили географію продажу по Україні. Також протягом останніх місяців ми тестуємо новий продукт і спробуємо найближчим часом запустити його в постійне виробництво. З березня 2020 року в смт. Куликівка відкрився фірмовий магазин і в планах розширювати їхню кількість в інших населених пунктах Чернігівської області.

Куликівка – Ми створюємо здоров‘я!

Email для листування: anatoliy.didur@kulykivka.com.ua

 

 

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *