Готовність №1. Кінець карантину – нові можливості для розвитку.

«Нестабільна економічна ситуація – не привід залягати на дно», – впевнена очільниця компанії Vedstar Світлана Овадчук.

Як експерт у зовнішньоекономічній діяльності вона називає поточне просідання ринку експорту та імпорту цілком закономірним, але не смертельним та відзначає, що перспективи для подальшої діяльності залежать від спроможності компаній оптимізуватися, але продовжувати рух, Експертна думка поспілкувалася з Світланою.

 • Наскільки карантин загальмував діяльність підприємців, що пов’язані з імпортом та експортом в Україні?
 • Я можу говорити лише про данні, що є у нашій компанії. Катастрофи я не бачу. Так, дехто зупинив свою діяльність у зв’язку із закриттям, у буквальному сенсі, ринку збуту, але далеко не всі. Я би сказала, десь 50 на 50 відсотків. Багато компаній продовжували роботу під час карантину і змогли використати цей час собі на користь. Адже знизився не лише попит, а й конкуренція. У будь-якому разі, під час кризи допомагає рух, неможна зупинятися.

Взагалі то, це не перший наш досвід роботи під час кризи. За 9 років роботи на ринку митно-логістичних послуг, ми пройшли через усі труднощі, з якими зіштовхується бізнес при ведені зовнішньоекономічних операцій. Знаємо усі тонкі місця у ланці починаючи із оформлення контрактів, закінчуючи митним оформленням вантажів.

 • У нових складних умовах чи змінилися принципи чи підходи роботи у вашій компанії?
 • Компанія Vedstar нормально проходить складний період. Ми дуже швидко переключилися на дистанційну роботу і команда втримала свою боєздатність. Ми маємо досвід роботи із зарубіжними партнерами та клієнтами з 2009 року, тому дистанційне спілкування не є для нас новиною. Навпаки, той факт, що у нашій діяльності задіяний на 100% людський фактор став нам у нагоді. Окрема увага кожному клієнту, кожному контракту, коли підприємці не могли оцінити власних ризиків, підняв ще більше рівень довіри до нашої компанії. Ми проявили себе, не лише, як підрядники, що супроводжують поточну діяльність, а як партнери, що готові увійти у стан, надати підтримку – якщо треба, то й психологічну (сміється – прим.ред).

Особистий підхід – це наш головний принцип. Зазвичай рішення про співпрацю приймає власник бізнесу, який хоче бачити та знати конкретну людину, яка буде відповідати за злагодженість процесу поставок. Ми вважаємо, що бізнес роблять конкретні люди, а не компанії, відповідно надаємо перевагу особистій комунікації.

 

 • Багато хто із власників бізнесу по новому дивиться зараз на можливості, що надає Інтернет, переходять на он-лайн платформи, дистанційну роботу та т.ін. Чи знайшла Vedstar можливості для розвитку у Сітці?
 • Так, звісно! Нові умови – це завжди привід для розвитку. Але ми, як завжди, зосередились на потребах наших клієнтів. Виникла ідея, що зараз вже втілюється у життя, створення он-лайн майданчику для бізнесу, де підприємці зможуть навчатися основним принципам зовнішньо-економічної діяльності. У нас з’явився час систематизувати наш досвід та знайти форму, щоб поділитися ним із іншими. Це дуже корисний проект, що допоможе підприємцям краще орієнтуватися у питаннях ЗЕД та приймати більш обґрунтовані рішення.
 • Тем ні менш, питання пов’язані із зовнішньо-економічною діяльністю, сфера дуже тонка і потерпає постійних змін. Ви даєте гарантії своїм клієнтам?
 • Ми даємо гарантії у тому, що операція буде супроводжуватись на найвищому рівні і інтереси клієнта будуть представлені та захищені найкращими професіоналами. Тут ми виступаємо, як партнери, що напряму зацікавлені у тому, щоб товар потрапив у пункт реалізації без складнощів та мав всю необхідну документацію. Треба дуже пильно стежити за усіма змінами, що відбуваються на законодавчому рівні, вчасно попереджати клієнта, разом із ним опрацьовувати можливості та мінімізацію ризиків, враховувати ситуацію на митниці… Тут повинен бути лише індивідуальний підхід. Тому так важливо правильно обирати партнера, що буде супроводжувати ваші операції.
 • На що треба орієнтуватися при виборі такого партнера?
 • В першу чергу на досвід роботи. Скільки компанія вже працює на ринку, чи є в неї досвід роботи саме із тією групою товарів, якою займаєтесь ви. Які у компанії вже є рекомендації та які відгуки клієнтів, що зверталися до їх послуг. Всі ці речі звучать дуже банально, але дуже часто ми зіткаємося із проблемою, що клієнти спершу звертаються до брокерів, які роблять грубі помилки, а потім зникають. До підприємця приходять із перевіркою, знаходять невідповідності, нараховують величезний штраф… а у брокера, що оформлював документи вже і номер телефону змінився. Такі випадки дуже прикрі у наш час, коли є ринок перевірених надійних компаній, що працюють багато років і мають сталу репутацію на ринку.
 • Чого треба очікувати після остаточного завершення карантину?
 • На нашу думку, після завершення карантину бізнес максимально активізується, щоб надолужити втрачений час та ресурси. Підприємці шукатимуть нові продукти, сервіси, нові пропозиції – доставляти їх із-за кордону та, навпаки, експортувати те, що добре зарекомендувало себе в Україні. То ж ми готові надавати повний комплекс послуг, що допоможе нашим клієнтам правильно налаштувати зовнішньоекономічну діяльність знову.

Ми вже маємо декілька сценаріїв виходу із  ситуації, тому розробили нові пропозиції з урахуванням нових обставин. Мі провели аудит власних послуг та можливостей, переглянули та оновили пропозиції, розробляємо нові продукти, що на наш погляд будуть затребувані нашими клієнтами. Головне, наша команд зберегла завзяття та працездатність, не впала духом та навпаки, зайшла нову мотивацію для розвитку. Тому ми сто відсотків будемо рухатися вперед, і допомагати нашим клієнтам нарощувати оберти.

Порада експерту ринку.

У кризовій ситуації:

 • Максимально скоротити витрати;
 • Уникати відстрочок платежів;
 • Бути на зв’язку із клієнтами 24/7, підтримувати та допомагати;
 • Не зупиняти рекламної кампанії, бути присутніми у соціальних мережах, професійних спільнотах тощо.

Інформаційна справка

В 2018 році Імексброк виросла настільки, що засновники прийняли рішення провести реструктуризацію бізнесу і стати групою компаній в склад якої увійшов новий проект Vedstar, який очолила Світлана Овадчук.

Vedstar надає послуги по аналізу, розробці та впровадженню моделей поставки товарів, супроводу імпорто-експортних операцій, митному оформленню, тарифному регулюванню та багатьом іншим питанням, які виникають при веденні зовнішньоекономічної діяльності.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *