ЗМЕНШИТИ ПОДАТКОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ НА ГРАЛЬНИЙ БІЗНЕС

 

Експерт Аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник надає коментар до законопроекту № 2285-д, для “Експерної думки”.

 

Прийняття законопроекту № 2285-д без змін до податкового кодексу України не призведе до виходу ринку із тіні, адже попри шалену вартість ліцензій, яка майже немає аналогів у світі та податку на прибуток, підприємцям потрібно буде заплатити податок на валовий дохід (GGR), а також утримати на користь держави податок на виграш (18%).

Без внесення змін в податковий кодекс, ми поставимо легальні гральні заклади у менш вигідне становище, аніж нелегальні, адже нелегальні гральні заклади не будуть обмежені рамками захисту прав гравців, обмеженнями по рекламі, обмеженнями щодо місця проведення гри, «фіскальне навантаження» буде однозначно менше, з усіма хабарями, ну і головне – з виграшу гравці не будуть віддавати державі 18%.

Тобто виносячи в сесійний зал законопроект № 2285-д, депутати мають вносити в зал і правки до Податкового кодексу України,інакше це все буде фікцією, і чотири мільярди від грального бізнесу навряд чи підуть до бюджету.

Відразу зазначу, що я не проти податку GGR, я проти корупційної складової, яку він в собі несе, без системи онлайн моніторингу, яка відповідно до тексту законопроекту може бути запущена лише за 2,5 роки після прийняття закону.

 

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)