ТРАМП ГОТОВИЙ ЗАСТОСУВАТИ “ЗАКОН ПРО ПОВСТАННЯ” ДЛЯ ПРИДУШЕННЯ ЗАВОРУШЕНЬ В КРАЇНІ – БІЛИЙ ДІМ

Президент США Дональд Трамп «володіє винятковим правом задіяти Закон про повстання» і «в разі потреби застосує його», заявила журналістам прес-секретар Білого дому Кейлі Макенані, повідомляє Голос Америки.

Раніше в той же день міністр оборони Марк Еспер заявив, що «варіант з використанням діючої армії для підтримки правопорядку повинен використовуватися тільки як крайній захід і тільки в самих екстрених і важких ситуаціях».

«Зараз такій ситуації немає, – додав він. – Я не підтримую використання Закону про повстання».

Федеральний закон 1807 року дозволяє президенту в особливих обставинах використовувати збройні сили і передану в федеральне підпорядкування Національну гвардію всередині країни для придушення громадянських заворушень, повстань і заколотів.

 

Після появи повідомлень про те, що коментарі міністра оборони обурили президента і вищих чиновників Білого дому, прес-секретаря запитали, чи Трамп довіряє ключовому члену кабінету, який очолює Пентагон.

«В даний момент міністр Еспер все ще міністр Еспер», – відповіла Макенані.

Настільки стримана відповідь посилила спекуляції, що найближчим часом президент може попросити міністра оборони подати у відставку.

В останні дні Трамп активно виступав за використання підрозділів Національної гвардії, які зазвичай знаходяться в підпорядкуванні штатів, а не федеральної влади (за винятком округу Колумбія), для припинення вандалізму і грабежів в містах по всій країні.

Наголошуючи на необхідності «закону і порядку» президент вимагає, щоб більше губернаторів використовували підрозділи гвардії, що знаходяться в їх підпорядкуванні. Він назвав «слабкими» губернаторів, які проявляють нерішучість в залученні Національної гвардії.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *