Грози та смерчі будуть протягом усього літа – Кульбіда

Щодо гроз та смерчів це літо мало відрізнятиметься від інших найтепліших сезонів останніх років. Про це у відповідь на інформаційних запит GreenPost повідомив директор Українського гідрометеоцентру Микола Кульбіда.

“Грози та смерчі в Україні можуть бути не тільки під час спеки , але і при нижчих температурах повітря. Ці явища поширені по всій території країни і типові для літніх місяців. Цей рік також не буде винятком – вказані явища будуть спостерігатися цього літа”, – поінформував головинй метеоролог країни.

Як ми вже писали, цього року в Україні спостерігається гідрологічна та ґрунтова посуха, що вимагає від влади та громадян надзвичайних заходів. Річки України на 2-3 місяці раніше звичайних строків (у квітні) поступово перейшли на ґрунтове живлення.

Утримання дефіциту опадів (відсутність стокоформуючих опадів) вказує на високу ймовірність виникнення на цілому ряді річок (зокрема, Рось, Сула, Південний Буг, Сіверський Донець, які до того ж мають значне антропогенне навантаження) значної гідрологічної посухи у літній період з негативними наслідками для різних секторів економіки, населення та довкілля.

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)