Реформа децентралізації: у Верховній Раді спростували ліквідацію РДА

РДА мають бути збережені, як основа для майбутніх префектур: Віталій Безгін.
Реформа децентралізації: у Верховній Раді спростували ліквідацію РДА

Районні держадмністрації у ході реформи децентралізації мають бути збережені. А нові райони ніяким чином не будуть здійснювати тиск на громади через районні ради та РДА. На цьому наголосив  голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади і місцевого самоврядування Віталій Безгін у «Фейсбук».

«Ще однією темою для масових маніпуляцій є те, що нові райони будуть здійснювати тиск на громади (особливо створені на базі обласних центрів) через районні ради та РДА. Трохи розтлумачу з цього приводу:

  1. Питання райрад чітко зав’язане на питання змін до Конституції. Можна скільки завгодно закликати до їх ліквідації, але це неможливо без змін до Основного Закону. Тому зараз вкрай необхідним є розмежування повноважень та збереження недоторканою долі ПДФО, що залишається в громад. А також переспрямування на них долі в бюджеті розвитку у 1.5%, яка зараз йде на районний рівень, що передбачено зареєстрованим законопроектом №3614. На перехідному етапі (до змін до КУ та набрання чинності необхідними положеннями) районні ради мають виконати допоміжну функцію, при цьому без жодних важелів для втручання у справи громад. Будемо за це боротись!
  2. РДА. Мають бути збережені, як основа для майбутніх префектур. Їх функції мають стосуватись винятково координації повноважень територіалок ЦОВВ та забезпечення законності та Конституційності актів органів ОМС базового рівня.
  3. Реформа децентралізації кладе край розподілу населених пунктів на міста районного/обласного значення та інші, тут не має бути винятків, усі громади мають бути рівними, як з точки зору збільшення концентрації ресурсів, так і з точки зору відповідальності.

Працюємо далі!», — написав народний депутат.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Міністерстві розвитку громад та територій заявили про ліквідацію районних державних адміністрацій, яка може розпочатися у 2021 році.

Позначки:

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)